Connect with us

Świat

Sarah Everard Vigil: Gniew z powodu taktyki policyjnej podczas spotkania w Londynie

Published

on

Po nieudanych rozmowach grupy prowadzącej czuwanie Reclaim These Streets z policją, organizatorzy udali się do sądów w celu uzyskania pozwolenia na imprezę.

Kiedy Sąd Najwyższy odmówił interwencji, Reclaim These Streets odwołał spotkanie. Mimo to przez cały dzień do parku przybywały tłumy, w tym żona księcia Williama, księżna Cambridge, która złożyła prowizoryczny hołd wokół estrady wśród wielu kwiatów.

Wydawało się, że nastąpił punkt zwrotny, gdy ludzie zaczęli wygłaszać przemówienia, co spowodowało, że policja wkroczyła i przerwała zgromadzenie. Prawdopodobnie było to spowodowane tym, że wydarzenie przeszło od czuwania, które policja wydawała się tolerować, do demonstracji, której nie była.

Adam Wagner, prawnik zajmujący się prawami człowieka, który doradzał „Odzyskaj te ulice”, powiedział: „Policja stworzyła sytuację, która doprowadziła do niesfornego bałaganu, a potem poczuła, że ​​musi przystąpić do egzekwowania prawa”. Dodał, że mając możliwość kontaktu z innymi, np B. Brakowało protestujących przeciwko blokadom, ponieważ nie osiągnięto porozumienia z grupą, aby współpracować przy organizowaniu wydarzenia, a tym samym zarządzaniu tymi, którzy chcą uczestniczyć w czuwaniu.

W oświadczeniu we wtorekReclaim These Streets powiedział, że stracił zaufanie do pani Dick, komisarz policji metropolitalnej, która, jak powiedziała grupa, pozwoliła im spotkać się tylko na 15 minut w poniedziałek. „Wezwaliśmy komisarz do udzielenia jasnej odpowiedzi na temat tego, jaka byłaby dopuszczalna forma czuwania na mocy przepisów, a ona nie udzieliła odpowiedzi” – głosi oświadczenie, dodając, że działania policji „poprawiają bezpieczeństwo kobiet korzystających z prawa do protestu. przed ryzykiem. “

Bez pisemnej konstytucji prawa do protestu w Wielkiej Brytanii opierają się na ogólnych prawach człowieka i policyjnym obowiązku proporcjonalnego stosowania przemocy. Jednak krytycy reguł dotyczących koronawirusa zauważają, że szybkość, z jaką przepisy zostały uchwalone przez parlament, pozostawiła bałagan prawny.

READ  Wybory prezydenckie w USA w 2020 roku. Jaka jest przyszłość Donalda Trumpa? CNN: Jared Kushner domaga się uznania wyniku wyborów

Pippa Woodrow, inna prawniczka, która doradza Odzyskaj te ulice, powiedziała: „Brak jasności był prawdziwym problemem od samego początku i być może było to zrozumiałe na początku, ale jesteśmy w tej dziedzinie już od roku, a nasze prawa zawsze nie są lepsze. „Po zatrzymaniu niektórych protestów policja wydawała się uważać, że wyglądaliby niekonsekwentnie, gdyby pozwolili na to czuwanie” – dodała.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *