Connect with us

technologia

Polskie Ministerstwo rozpoczyna rozmowy o dodatkowym wsparciu dla branży hotelarsko-eventowej – EURACTIV.com

Published

on

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zaplanowało w tym tygodniu dwie wideokonferencje, podczas których przedstawiciele branży eventowej i gastronomicznej będą rozmawiać o potrzebach branży – poinformowała we wtorek wiceminister Olga Semeniuk.

Wiceminister podkreślił, że rząd zdaje sobie sprawę z wpływu biznesowego zamkniętych restauracji i odwołanych wydarzeń i ma nadzieję, że obie strony osiągną porozumienie, przy większym wsparciu dla walczących sektorów.

Semeniuk powiedział, że od początku wybuchu epidemii przedsiębiorcy otrzymali wsparcie finansowe w wysokości 200 mld zł w ramach tzw. „Tarcz antykryzysowych”. Dodała, że ​​nie było masowych upadłości 2,5 miliona firm działających obecnie w Polsce.

Restauracje, kawiarnie i bary w Polsce są obecnie w stanie dowozić gości na wynos lub do domu. Podobne ograniczenia obowiązywały w marcu i kwietniu ubiegłego roku, a wprowadzony w październiku zakaz obsługi gości w lokalu był kilkakrotnie przedłużany.

Jednak obecnie nie jest jasne, kiedy sektor żywności i wydarzeń może zostać ponownie otwarty. Według rządu, branże związane z organizacją targów, imprez, wystaw i koncertów mogą być jednymi z ostatnich, które zostaną ponownie otwarte. Wielu przedsiębiorców z branży hotelarskiej i eventowej zdecydowało się już zamknąć swoją działalność lub zmienić zawód ze względu na długoterminowe zamknięcie. (Monika Mojak | EURACTIV.pl)

READ  Podsumowanie wiadomości naukowych Reutera | Środowisko naukowe
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.