Connect with us

Nauka

UE pozywa Włochy do sądu za nieudostępnianie danych dotyczących terroryzmu – EURACTIV.com

Published

on

The Capitals dostarcza najświeższe informacje z całej Europy za pośrednictwem lokalnych raportów sieci medialnej EURACTIV. Możesz zapisać się do newslettera tutaj.

Zanim zaczniesz czytać dzisiejsze wydanie Stolic, przeczytaj artykuł ‘Hiszpańska firma dopracowuje szczepionkę przeciw COVID-19 „drugiej generacji” na potrzeby kampanii wzmacniającej UE”, autorstwa Gerardo Fortuny i Giedre Peseckyte.


Wiadomości europejskie, na które zasługujesz. Witamy w stolice za EURACTIV.


W dzisiejszych wiadomościach ze stolic:

GRANAT

Komisja Europejska pozwała Włochy do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu za niezastosowanie się do „orzeczeń z Prüm”, zasad ustanowionych przez Radę Ministrów Spraw Wewnętrznych UE w 2008 r. w celu wzmocnienia współpracy sądowej między państwami członkowskimi, co powstrzymało Brukselę „podstawowe narzędzie w walce z terroryzmem i przestępczością”. Zobacz Więcej informacji.

///

JA PREZYDENT

Słowenia: powolne postępy w negocjacjach paktu migracyjnego UE. Minister spraw wewnętrznych Słowenii Aleš Hojs powiedział po nieformalnym spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych UE, że chociaż państwa członkowskie UE chciałyby widzieć postęp w negocjacjach w sprawie paktu migracyjnego i azylowego UE, stanowiska nadal się różnią. Zobacz Więcej informacji.

///

BERLIN | BRUKSELA | HAGA | LUKSEMBURG

Co najmniej 42 zabitych po powodziach, które nawiedziły Europę Zachodnią. Co najmniej 42 osoby zginęły w Niemczech Zachodnich, a dziesiątki zaginęły w czwartek po bezprecedensowej powodzi, która nawiedziła również Luksemburg, Belgię i Holandię. Zobacz Więcej informacji.

///

PARYŻ

Francja sceptycznie podchodzi do rozszerzenia rynku emisji dwutlenku węgla o budynki i transport. Francja wyraziła „zastrzeżenia” co do społecznych konsekwencji rozszerzenia rynku węglowego na sektor budowlany i transportowy, propozycję przedstawioną w środę przez Komisję Europejską. Przeczytaj całą historię.

///

WIEDEŃ

Austriacka komisja kończy śledztwo w sprawie skandalu korupcyjnego na Ibizie. Austriacka komisja badająca korupcję w byłym rządzie koalicyjnym ÖVP-FPÖ zakończyła swoją ostatnią sesję w czwartek, a partie opozycyjne skrytykowały konserwatywną partię ÖVP premiera Sebastiana Kurza za niewłaściwe postępowanie. Zobacz Więcej informacji.


WIELKA BRYTANIA I IRLANDIA

DUBLIN

Irlandzki poseł: Spodziewaj się posiłków pod dachem od 26 lipca. Wicepremier Leo Varadkar wyznaczył datę 26 lipca jako nowy cel otwarcia hotelowej gościnności w Irlandii. Zobacz Więcej informacji.


BAŁTYCKI

READ  West uważa, że ​​ma moralne prawo do ingerowania w sprawy domowe innych ludzi

WILNO

Bagdad na Litwę: Jak Białoruś otworzyła nowy szlak migracyjny do UE. Kilka dni po tym, jak prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko zagroził zalaniem Europy migrantami, na Litwę zaczęły przybywać dziesiątki Kurdów, głównie Irakijczyków. W dochodzeniu transgranicznym obejmującym Litwę, Białoruś i Irak, partner medialny EURACTIV EUR LRT wykopuje nowy szlak przemytu ludzi.


EUROPA POŁUDNIOWA

ATENY

Zaszczepieni Sputnik Grecy w legalnej otchłani. Obywatele greccy, którzy podróżowali do Rosji lub gdzie indziej, aby otrzymać rosyjski lub chiński szczep, stoją obecnie w impasie w Grecji, ponieważ kraj ten nie uznał ich szczepionek. Zobacz Więcej informacji.

///

MADRYT

Nowe ograniczenia w Hiszpanii związane z COVID-19 uniemożliwiają powrót sektora turystycznego. Rosnące wskaźniki infekcji COVID-19 i nowe restrykcje mające na celu powstrzymanie tego wzrostu zadały kolejny cios hiszpańskiemu sektorowi turystyki pandemicznej i hotelarstwa, zwłaszcza w słonecznych kurortach nad Morzem Śródziemnym, na Balearach i Wyspach Kanaryjskich. Przeczytaj całą historię.

///

LIZBONA

Portugalia przywraca godzinę policyjną w 90 ryzykownych regionach. Dziewięćdziesiąt z łącznej liczby 278 gmin w kontynentalnej części Portugalii (32,4%) jest w grupie wysokiego lub bardzo wysokiego ryzyka zakażenia COVID-19 i będzie podlegać bardziej restrykcyjna godzina policyjna środki między 23:00 a 5 rano, poinformował w czwartek rząd. Zobacz Więcej informacji.WYSZEHRAD

BRATYSŁAWA

Agresywne środki antyszczepionkowe atakują znanych słowackich lekarzy. Napięcia związane ze szczepionkami na Słowacji wciąż rosną, ponieważ antyszczepionkowcy zaczęli codziennie protestować przed domami lekarzy pro-szczepionkowych. Dziennik N zgłoszone. Zobacz Więcej informacji.

///

WARSZAWA

Najwyższy sąd w UE upomina polski sąd, który odmawia wykonania jego orzeczeń. Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł w czwartek, że kontrowersyjna procedura dyscyplinarna wobec sędziów w Polsce narusza prawo europejskie. Zobacz Więcej informacji.

Czytaj także: Nowa ustawa grozi dalszym zawężeniem krajobrazu medialnego w Polsce

///

BUDAPESZT

Komisja idzie za Węgrami i Polską w kwestii praw LGBTQI+. Europejska władza wykonawcza wszczęła w czwartek trzy pozwy przeciwko Węgrom i Polsce w związku z naruszeniem podstawowych praw osób LGBTIQ+, dając Budapeszcie i Warszawie dwa miesiące na ustosunkowanie się do ich obaw. Czytanie jeszcze.

READ  AEW kupuje polskie aktywa logistyczne dla niemieckiego funduszu emerytalnego | Aktualności

///

PRAGA

Babis: „niezwykle ambitny” plan e-mobilności Komisji. Cele Komisji Europejskiej dotyczące wprowadzenia elektromobilności muszą być wytyczone w sposób, który nie zaszkodzi czeskiemu przemysłowi – powiedział w czwartek premier Andrej Babis, nazywając propozycję Komisji „niezwykle ambitną”, przyznając jednak, kto jeszcze nie zapoznał się z planem. Szczegół. Zobacz Więcej informacji.


NOWOŚCI BAŁKAŃSKIE

SOFIA

Słowenia: Możliwość kompromisu między Sofią a Skopje do października. Prezydent Słowenii Borut Pahor powiedział, że wierzy, iż rozwiązanie bułgarskiej blokady Macedonii Północnej zostanie wkrótce znalezione i że „przywróci to wiarygodność i zaufanie do UE” podczas spotkania z prezydentami Chorwacji i Austrii. Zobacz Więcej informacji.

W innych wiadomościach Komisja Europejska pozywa Bułgarię za odmowę powiązania rejestracji działalności gospodarczej z systemem UE. Komisja Europejska złożyła pozew przeciwko Bułgarii w sądzie UE w Luksemburgu po czterech latach odmowy połączenia krajowego rejestru przedsiębiorstw z unijnym systemem rejestracji przedsiębiorstw (BRIS). Zobacz Więcej informacji.

///

BUKARESZT

Black Hawk na tętniącym życiem placu Bukaresztu. Amerykański helikopter wojskowy lądował awaryjnie na ruchliwym placu w stolicy Rumunii po zlikwidowaniu dwóch publicznych latarni ulicznych, ale nie zgłoszono żadnych obrażeń.

Helikopter Black Hawk był częścią próby szkoleniowej podczas Dnia Rumuńskich Sił Powietrznych, kiedy nagle zaczął tracić wysokość i wylądował na rondzie, gdzie lokalna policja usunęła ruch. zobacz wideo o HotNews.ro. Jak poinformowała ambasada USA w Bukareszcie, prowadzone jest wspólne śledztwo między Rumunią a Stanami Zjednoczonymi. Władze rumuńskie odwołały udział samolotów w planowanych ceremoniach. (Bogdan Neagu | EURACTIV.ro)

///

LJUBLJANA WIEDEŃ | ZAGRZEB

Słowenia, Chorwacja i Austria proszą o zwiększenie szczepień. Prezydenci Słowenii, Chorwacji i Austrii uzgodnili na czwartkowym spotkaniu, że liczba osób otrzymujących szczepionkę COVID-19 powinna zostać zwiększona, ale bez wywierania presji na ludzi, aby otrzymali szczepionkę. Zobacz Więcej informacji.

///

ZAGRZEB

Premier Chorwacji: Laschet poprowadzi Niemcy „we właściwym kierunku”. Premier Chorwacji Andrej Plenković powiedział w czwartek, że jest przekonany, że Armin Laschet Konserwatywny kandydat Niemiec na miejsce kanclerz Angeli Merkel po wrześniowych wyborach poprowadziłby kraj we właściwym kierunku. Zobacz Więcej informacji.

///

LJUBLJANA

READ  Komercyjni rybacy ubiegają się o status interesariusza w postępowaniu sądowym o prawa miejscowych połowów

Słowenia odkłada ważne głosowania, aby uspokoić polityczne nastroje. ze Słowenii koalicja rządząca postanowiła odroczyć głosowanie nad dwoma kluczowymi aktami prawnymi, aby uspokoić napiętą sytuację polityczną, i zamiast tego skupić się na wysiłkach, aby zapewnić wysoki wskaźnik szczepień przed jesienią, aby uniknąć nowej blokady. Zobacz Więcej informacji.

///

BELGRAD

Vuci: Kraje wokół Serbii dramatycznie się zbroją. Serbia „znajduje się w bardzo złożonym środowisku i złożonej sytuacji politycznej”, powiedział w czwartek prezydent Aleksandar Vučić, dodając, że „właśnie dlatego serbska armia jest potrzebna jako gwarant pokoju i stabilności oraz aby zapobiec atakom na nasz kraj”. Zobacz Więcej informacji.


Harmonogram:

  • Francja: Minister sprawiedliwości Eric Dupond-Moretti pojawia się w sądzie w związku z „błędem” podatkowym w wysokości 350 000 dolarów
  • Włochy: Prezydent Sergio Mattarella weźmie udział w ceremonii wręczenia honorowego tytułu w dziedzinie studiów europejskich i międzynarodowych Antonio Megalizzi, młodemu Włochowi, który zginął w ataku na Strasburg w Boże Narodzenie 2018 roku.
  • Republika Czeska: Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Timmermans wygłasza konferencję prasową na temat Zielonego Ładu UE po spotkaniu z premierem Babisem.
  • Grecja: Komisarz Thierry Breton spotyka się z premierem Kyriakosem Mitsotakisem w sprawie szczepionek, RFF, krytycznej infrastruktury cyfrowej i kosmicznej.
  • Rumunia: Wizyta Europejskiej Komisarz ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności Stella Kyriakides.
  • Chorwacja: Premier Andrej Plenković uczestniczy w obchodach 30. rocznicy powstania Unii Włoskiej.
  • Serbia: Prezydent Aleksandar Vučić spotka się z tureckim ministrem kultury i turystyki Mehmetem Nuri Ersoyem.

***

[Edited by Alexandra Brzozowski, Sarantis Michalopoulous, Daniel Eck, Paula Kenny, Zoran Radosavljevic, Josie Le Blond]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *