Connect with us

Nauka

Sunamp zamyka nową umowę z Compremum

Published

on

Sunamp zamyka nową umowę z Compremum

Dyrektor generalny Sunamp Andrew Bissell w fabryce Sunamp pod Edynburgiem

Sunamp i Compremum Group łączą siły, aby rozwiązać problem zagrożenia gazowego w Polsce dzięki rewolucyjnemu pakietowi technologii pomp ciepła i magazynowania ciepła

Cieszymy się, że możemy wprowadzić te innowacje na rynek w Polsce wraz z naszymi nowymi partnerami, aby pomóc szybko zmniejszyć zależność od paliw kopalnych i przyspieszyć przejście na energię odnawialną”.

— Andrew Bissell, dyrektor generalny, Sunamp

EDYNBURG, WIELKA BRYTANIA, 30 września 2022 /EINPresswire.com/ — Brytyjska firma zajmująca się technologią magazynowania ciepła Sunamp podpisała umowę partnerską z Farradise Energy (nazwa handlowa Pozbud Inwestycje Sp. z oo), spółką zależną notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółki budowlano-inżynierskiej COMPREMUM SA, co może przyczynić się do ograniczenia zużycia gazu w Polsce.

Umowa pozwoli Sunampowi zwiększyć dystrybucję swoich energooszczędnych baterii termicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, zgodnie ze strategią międzynarodowej ekspansji firmy. Pierwsze zamówienie w ramach umowy zostało potwierdzone, a sprzedaż ma osiągnąć 10 milionów funtów w ciągu trzech lat.

Umowę podpisali w Poznaniu CEO Sunamp Andrew Bissell oraz CEO Faradise Andrzej Laskowski. Faradise Energy będzie dystrybuować produkty Sunamp Termin asortyment pakietów grzewczych do ciepłej wody na polskim rynku, ze szczególnym uwzględnieniem modeli kompatybilnych z pompami ciepła i fotowoltaiczną energią słoneczną. Umowa dystrybucyjna jest pierwszym krokiem w kierunku stworzenia spółki joint venture produkującej baterie cieplne z materiałów zmiennofazowych w Polsce pod marką Sunamp.

Polska jest domem dla jednego z najszybciej rozwijających się rynków fotowoltaicznych w Europie i przyspiesza wprowadzanie technologii pomp ciepła w połączeniu z fotowoltaiką i innymi odnawialnymi źródłami energii w celu przyspieszenia redukcji emisji i zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego.

Sunamp projektuje i produkuje kompaktowe podgrzewacze w oparciu o swoją opatentowaną technologię Pletygrad® platforma technologii magazynowania ciepła o wysokiej wydajności. Seria Thermino może magazynować energię ze źródeł odnawialnych, aby zapewnić ciepłą wodę w bateriach termicznych, które są do czterech razy mniejsze niż równoważne zasobniki ciepłej wody.

READ  Recenzja powieści graficznej „Marie Curie: poszukiwanie światła”

Zestawy grzewcze Thermino hp mogą obsługiwać pełną gamę rozwiązań HVAC obejmujących pompy ciepła na całym świecie. Jeśli to możliwe, nadmiar energii słonecznej z fotowoltaiki można przekierować i przechowywać w modelach Thermino hpPV.

Dyrektor generalny Sunamp, Andrew Bissell, powiedział: „To ekscytujące partnerstwo, które wyznacza początek planów firmy Sunamp na znaczący wzrost w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki doświadczeniu w branży budowlanej i ambicjom zwiększania udziału w rynku energii odnawialnej, Pozbud Inwestycje to dla nas doskonały wybór. W kontekście rosnących kosztów energii, niepewnych dostaw gazu i potrzeby większej samowystarczalności energetycznej światowy rynek bardziej wydajnego magazynowania energii cieplnej szybko się rozwija, ponieważ kraje odchodzą od gazu i węgla na rzecz źródeł energii odnawialnej.

„Technologia Sunamp przoduje w przeobrażeniu sposobu, w jaki wytwarzamy, przechowujemy i wykorzystujemy energię cieplną i chłodzącą. Thermino hp pozwala na pompy ciepła w domach, które nie mają miejsca na duży zbiornik ciepłej wody, a także współpracuje z pompami ciepła o niższej temperaturze. Cieszymy się, że możemy wprowadzić te innowacje na rynek w Polsce wraz z naszymi nowymi partnerami Compremum i Faradise Energy, aby pomóc szybko zmniejszyć zależność od paliw kopalnych i przyspieszyć przejście na energię odnawialną i elektryfikację ciepła.

Andrzej Laskowski, CEO Faradise Energy: „Podpisanie umowy handlowej z Sunampem to dla nas bardzo ważne wydarzenie. Wchodząc w dziedzinę magazynowania energii elektrycznej dla przemysłu, mamy teraz technologie magazynowania energii cieplnej dla domów. Wierzymy, że będzie to niezwykle owocna współpraca, która z jednej strony wesprze polskie domy w zakresie dostarczania energii cieplnej, a z drugiej będzie podstawą wspólnego rozwoju obu podmiotów w dużych projektach ”.

Maggie Wright
wyślij nas tutaj
Sunamp

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *