Connect with us

Nauka

Aktualizacje na żywo Covid: mandaty, sprawy i wiadomości o wariantach

Published

on

Kredyt…Stephanie Keith dla The New York Times

Zawodowi sportowcy i artyści, którzy pracują i mają siedzibę w Nowym Jorku, nie będą już musieli przedstawiać dowodu szczepienia przeciwko koronawirusowi, powiedział w czwartek burmistrz Nowego Jorku Eric Adams, łącząc decyzję z wysoką stopą bezrobocia w mieście. trzeba utrzymać pracowników w pracy.

„Upewnijmy się, że jesteśmy zdrowi”, powiedział na konferencji prasowej w Citi Field, siedzibie Mets, gdzie dołączyli do nich dyrektorzy Mets i Yankees. „A bycie zdrowym jest nie tylko zdrowym fizycznie, ale także ekonomicznie zdrowym”.

Zmiana polityki oznacza, że ​​Kyrie Irving, rozgrywający Nets, który odmówił szczepienia, będzie mógł po raz pierwszy w tym sezonie wystąpić na boisku w Brooklyn’s Barclays Center. Dotyczy to również artystów z Nowego Jorku.

Kredyt…Brandon Dill/Associated Press

Adams, demokrata, który w szczególny sposób skupił się na odbudowie miasta z pandemii, otwarcie dyskutował ze zwolennikami Irvinga na temat szerokiego mandatu miasta w zakresie szczepień dla pracowników prywatnych firm.

Nowa polityka, która według Adamsa dotyczy niewielkiej liczby osób, wchodzi w życie w czwartek, zgodnie z komunikatem prasowym urzędu burmistrza, i rozszerza ogólne zwolnienie na mandat prywatnego pracodawcy, który został wprowadzony. zespoły wizytujące. Dr. Mitchell Katz, prezes i dyrektor naczelny miejskiego systemu szpitali publicznych, który wziął udział w konferencji prasowej, powiedział, że ograniczanie zwolnienia do pracowników spoza miasta nie ma dla niego sensu i „nie podąża za nauką”.

„Traktowaliśmy naszych graczy inaczej, ponieważ żyli i grali w drużynach u siebie. To nie do przyjęcia” – powiedział Adams, dodając, że kadencja stawia zespoły w „niekorzystnej sytuacji konkurencyjnej”.

READ  Duże inwestycje w branży zaawansowanych technologii w NRD | Biznes | Wiadomości z ekonomii i finansów z niemieckiej perspektywy | DW

Mimo to burmistrz wezwał wszystkich do oddania strzałów.

„Powiedziałem to i będę powtarzał: wszyscy powinniśmy zostać zaszczepieni, nawet gracze” – powiedział.

Pan. Adams utrzyma mandaty na szczepionki dla urzędników miejskich i innych pracowników firm prywatnych. Te zasady zostały wdrożone przez jego poprzednika, Billa de Blasio, i były jednymi z najsurowszych lokalnych środków ochrony zdrowia w Stanach Zjednoczonych.

Burmistrz, który objął urząd w styczniu, zniósł inne ograniczenia, ponieważ sprawy spadły w ostatnim miesiącu. Niedawno zakończył mandat dotyczący masek w szkołach i politykę potwierdzania szczepień w restauracjach i salach gimnastycznych.

Zapytany na konferencji prasowej o bardziej perspektywiczne zmiany, Adams powiedział: „Nadejdzie czas, kiedy będziemy nadal patrzeć na to, co możemy odkleić, aby przywrócić poziom normalności w naszym mieście”.

Dodał: „To jest mój cel. Zrobię to powoli i metodycznie z zespołem medycznym.”

W oświadczeniu Adrienne Adams, przewodnicząca Rady Miejskiej, powiedziała, że ​​„martwi się coraz bardziej niejednoznacznymi wiadomościami”, jakie nowojorczycy wysyłają na temat zdrowia publicznego. ona podkreśliła Kontrast z robotnikami miejskimi pomijał mandat szczepień urzędników miejskich – maleńki ułamek siły roboczej miasta – i potrzebę ścisłego monitorowania wskaźników wzrostu zachorowań.

„Zachęcam nowojorczyków do szczepienia, wzmocnienia i dalszego podejmowania niezbędnych środków ostrożności, aby chronić siebie, swoje rodziny i społeczności, jednocześnie ciesząc się naszym miastem” – dodał.

W ostatnich tygodniach kilka znanych postaci koszykówki skrytykowało mandat, ponieważ odnosi się on do Irvinga, który twierdzi, że jego odmowa jest kwestią wolności osobistej.

Komisarz NBA Adam Silver, powiedział w zeszłym miesiącu w rozmowie z ESPN że mandat „nie ma większego sensu”, ponieważ nieszczepieni przeciwnicy mogą grać w Barclays Center i Madison Square Garden. Zapytany o komentarze Silvera tego dnia, Adams zgodził się, że zasada jest „niesprawiedliwa”, ale zakwestionował, czy będzie wyjątek.

Ponieważ amerykański trend znoszenia środków ostrożności Covid zyskał na popularności, presja na Adamsa wzrosła. Kiedy wichrzyciel krzyczał na Adamsa o Irvingu, burmistrz zasugerował proste rozwiązanie: „Kyrie może zagrać jutro. Zaszczep się”.

READ  Polska, duże zwycięstwo kobiet w piłce nożnej Dolgeville; New Hartford wygrywa 19. mecz z rzędu

W czwartek pan Adams powtórzył tę kwestię.

„Kyrie, powinieneś się zaszczepić” – powiedział burmistrz. „Nic się nie zmieniło. Zaszczep się”.

Irving jest jednym z najlepszych graczy w NBA, ale zmagania jego drużyny podczas jego nieobecności naraziły Nets na ryzyko opuszczenia play-offów.

Doktor. Jay Varma, epidemiolog i doradca zdrowotny pana de Blasio, pisał na Twitterze w środę wieczorem szczepionki działają, „chyba że jesteś bogaty i potężny, w takim przypadku działa lobby”.

Dr. Varma nazwał nową politykę „Kyrie Carve Out” i powiedział, że obawia się, że sytuacja prawna miejskich mandatów dotyczących szczepień może być teraz kwestionowana w sądzie jako „arbitralna i kapryśna”.

Adams odpowiedział na tę krytykę w czwartek: „Nie byłoby mnie tu dzisiaj, gdybym nie rozmawiał z prawnikami, a oni powiedzieli, że jest to zatwierdzone przez prawo”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.