Connect with us

Nauka

oszałamiający obraz terraformowania przedstawia alternatywę dla Marsa

Published

on

Jak wyglądałaby Wenus, gdyby miała podobną ilość wody powierzchniowej jak Ziemia?

Mapa wirusowa ukazuje, jak terraformująca Wenus może spowodować powstanie planety imponująco podobnej do Ziemi.

Mapa została udostępniona w pliku Post na Reddicie przez użytkownika o nazwie „Dragonite-2“na subreddicie” MapPorn “21 sierpnia. Wizualizuje jeden z plików najodważniejsze propozycje terraformowania Układu Słonecznego.

Mapa wykazuje podobieństwa do mapy Aaditya Raj Bhattarai wypełniona wodą mapa Marsa, który został udostępniony na Reddicie na początku tego miesiąca. Propozycje terraformacji w innych częściach Układu Słonecznego koncentrują się zwykle na Czerwonej Planecie. Jednym z najpopularniejszych jest pomysł Elona Muska na kolonizację Marsa. Musk planuje zbudować miasto na Marsie, a następnie w jakiś sposób uwolnić zapasy dwutlenku węgla na planecie, tworząc atmosferę, w której ludzie mogliby się poruszać za pomocą samego aparatu oddechowego.

Wenus to zupełnie inna historia. W przeciwieństwie do stosunkowo spokojnej powierzchni Marsa, Wenus byłaby trudne dla ludzi zamieszkiwać – temperatura jego powierzchni wynosi 465 stopni Celsjusza, a grube, kwaśne chmury atmosfery śmigają wokół całej planety w ciągu zaledwie pięciu dni.

Ale eksperci lubią Carl Sagan zaproponowali metody terraformowania zdradzieckiej planety i uczynienia jej powierzchni nieco bardziej gościnną. Ma również zalety w stosunku do Marsa – Wenus jest podobnej wielkości do Ziemi i znacznie bliżej naszej planety. Mars jest o dwa razy dalej z Ziemi jako Wenus.

Post “Dragonite-2” daje wyobrażenie o tym, jak mogą wyglądać końcowe wyniki takiej misji terraformacji. Mapa pokazuje górzysty kontynent na północy, bardziej płaską serię ziem na wschodzie, szereg dużych wysp na zachodzie i duży archipelag na południu.

Post wywołał szeroką dyskusję. Inni użytkownicy podzielili się pomysłami na to, gdzie mogliby mieszkać i założyć osadę w nowym świecie: jeden użytkownik o nazwie „JPRCR, “napisał:” gdybym miał się tam osiedlić, myślę, że wybrałbym ogromny kontynent na północy, prawdopodobnie będzie miał niższe temperatury na grzbietach i żyznych dolinach w południowej części. “

READ  Ryan ogłasza nominację studentów do amerykańskich akademii wojskowych

Ale jak dokładna jest mapa? Paul Byrne, profesor nadzwyczajny nauk planetarnych na Uniwersytecie Stanowym Karoliny Północnej napisane wcześniej o powierzchni Wenusmówi Odwrotność że chyba najlepiej jest wziąć to ze szczyptą soli.

„Mapa jest dość dokładna, ponieważ ktoś wziął rzeczywisty cyfrowy model wysokości Wenus i dodał do niego„ poziom morza ”- mówi Byrne.

„Nie wiem, jak realistyczna jest część„ gdyby Wenus miała tyle wody co Ziemia ”, ale zgaduję, że ktokolwiek stworzył tę mapę, wybrał średnią głębokość oceanu dla Ziemi i„ zalał ”topografię Wenus na tę samą głębokość ”.

Na tym niestety kończy się realizm. Byrne wyjaśnia, że ​​takie oceany stworzyłyby rzeki, opady deszczu i jeziora, co oznacza, że ​​powierzchnia wyglądałaby zupełnie inaczej po erozji i innych naturalnych ruchach. Planeta z oceanami prawdopodobnie miałaby tektonikę płyt, która również zmieniłaby układ cech geograficznych.

Być może najważniejsze, mówi Byrne, klimat Wenus byłby okropny dla oceanów.

„W rzeczywistości nie jest to ani trochę realistyczne” – mówi Byrne.

Ale to nie znaczy, że mapa nie ma żadnej wartości. Byrne zauważa, że ​​jest trochę dowodów Wenus mogła kiedyś mieć oceany podobne do Ziemi i ludzkość może to zbadać w przyszłości.

„Chociaż Wenus z oceanami nie wyglądałaby tak jak na zdjęciu z Reddita, to prawda jest Fajnie jest myśleć o tym, jak mogła kiedyś wyglądać niebieska Wenus – i dlaczego jej klimat zmienił się w piekielny świat, jakim jest dzisiaj ”- mówi Byrne.

Jak terraformować Wenus – Terraformująca Wenus może obejmować różne podejścia. – zaproponował Carl Sagan w 1961 roku przy użyciu glonów rozsianych w chmurach do fotosyntezy i redukcji dwutlenku węgla. Trzy dekady później musiał przyznać, że jego plan nie zadziała: później odkryto, że atmosfera jest gęstsza niż oczekiwano.

READ  VidaXL otwiera centra serwisowe w Holandii i Polsce

W 1991 roku Dziennik Brytyjskiego Towarzystwa Międzyplanetarnego papier, naukowiec Paul Birch zaproponował użycie osłony przeciwsłonecznej do ochłodzenia planety, osłony izolacyjnej, aby zatrzymać ponowną ewapotację, rozbicie lodowego księżyca w celu dodania wody, użycie luster słonecznych do poruszania jego orbity i użycie brandzel urządzenie do tworzenia bardziej gościnnego 24-godzinnego cyklu dnia i nocy. Birch sugerował, że cały proces może zająć około 200 lat.

Przekształcenie planety na taką skalę nie byłoby łatwym zadaniem. Inżynier NASA Geoffrey A. Landis wyjaśnił w artykule badawczym z 2011 roku, że większość propozycji dotyczyła próby odwrócenia szalejących skutków gazów cieplarnianych, co wymagałoby ogromnych ilości energii lub wysoce zaawansowanej technologii. Jak mówi Landis, w praktyce te propozycje mają na celu odwrócenie zmian klimatycznych i przywrócenie Wenus do hipotetycznego wcześniejszego stanu.

Ale chociaż stosunkowo spokojny Mars porwał wyobraźnię badaczy pro-terraformacyjnych, Byrne twierdzi, że Wenus może być lepszym kandydatem. Ma mniejszy rozmiar, co sprawiłoby, że grawitacja byłaby bliższa ziemskiej. Prawdopodobnie łatwiej jest również usunąć dwutlenek węgla z istniejącej atmosfery Wenus, niż próbować wzmocnić słabą atmosferę Marsa.

„Gdybyśmy mieli terraformować gdziekolwiek, wybrałbym Wenus zamiast Marsa” – mówi Byrne. „Ale żeby było jasne: zaprzestanie niszczenia naszego własnego klimatu na Ziemi będzie o rzędy wielkości bardziej osiągalne, niż próba uczynienia gdziekolwiek indziej zdatnego zamieszkania dla ludzi”.

Bujna, wypełniona wodą planeta przyszłości może być bliżej, niż się wydaje.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *