Connect with us

Nauka

Od VR do e-sportu: wzmacnianie pozycji studentów w Europie, na Bliskim Wschodzie iw Afryce

Published

on

Od VR do e-sportu: wzmacnianie pozycji studentów w Europie, na Bliskim Wschodzie iw Afryce

Opublikowany 02-05-23

Wysłane przez Lenovo

Uczenie się twarzą w twarz i inwestowanie w edukację nigdy nie było ważniejsze. Edukacja jest podstawą lepszej przyszłości, przełamywania barier, promowania równości i wychowywania następnego pokolenia dzięki wiedzy i możliwościom.

Rola, jaką technologia odgrywa w edukacji, jest nie do przecenienia. Pomaga dostarczać rozwiązania, które tworzą bezpieczniejsze, bardziej dostępne i sprzyjające współpracy doświadczenia, aby wzmocnić pozycję nauczycieli i inspirować uczniów.

ZAKŁAD, która odbędzie się w dniach 29-31 marca 2023 r., to światowy „Leading Education Technology Show” i stanowi okazję do refleksji nad kluczową rolą, jaką technologia odgrywa w edukacji. Wydarzenie zgromadzi liderów EdTech z całego środowiska edukacyjnego, prezentując najnowocześniejsze i skuteczne produkty i usługi, które pomogą instytucjom i inicjatywom edukacyjnym.

W ramach naszej misji dostarczania wszystkim inteligentniejszych technologii zwróciliśmy uwagę na niektóre inicjatywy edukacyjne, w które inwestujemy w Europie, na Bliskim Wschodzie iw Afryce, aby pomóc sprostać wyzwaniom jutra. To dzięki tym inwestycjom jesteśmy w stanie wzmacniać i ulepszać różnorodne społeczności, przewidując potrzeby studentów i wykładowców.

Lekcje technologii na całe życie

Rola technologii w edukacji rozciąga się daleko i szeroko. Jednym ze sposobów, w jaki Lenovo pomaga w ustawicznym kształceniu, jest nauczanie umiejętności technologicznych wraz z programami i programami wsparcia mającymi na celu zachęcenie młodszego pokolenia do podjęcia pracy w terenie.

Jane Govindsamy kieruje inicjatywą Lenovo Girl Code, projekt z siedzibą w RPA, którego celem jest szkolenie dziewcząt w zakresie umiejętności miękkich. Misją programu jest umożliwienie 10 milionom kobiet i dziewcząt umiejętności technologicznych do 2030 r., tworząc sieć wysoko wykwalifikowanych kobiet w zakresie tworzenia oprogramowania i przywództwa. Współpraca Lenovo z Girl Code bezpośrednio dotknęła 160 osób, a pracownicy Lenovo poświęcili swój czas na pomoc.

Podobny program wdrożono we Włoszech. O Kampus 2022 W ramach projektu przeprowadzono 42 godziny lekcji na temat nowych technologii z wykorzystaniem najinteligentniejszych urządzeń Lenovo dla ponad 2500 uczniów i 110 nauczycieli w całym kraju.

READ  „Policja czarnej dziury” odkrywa śpiącą czarną dziurę poza naszą galaktyką

Nie tylko kwalifikacje są ważne, ponieważ technologia może szerzej wspierać edukację. W Na przykład Węgry we współpracy z WWF Węgry, firma Lenovo wykorzystała okulary Lenovo Mirage VR S3, aby pokazać uczniom za pomocą rzeczywistości wirtualnej piękno węgierskich lasów i równin wodnych. Dzięki temu partnerstwu technologia była w stanie podkreślić znaczenie zrównoważonego rozwoju dla młodszego pokolenia w wciągający i niezapomniany sposób.

Zainwestuj w e-sport

Rosnące zainteresowanie e-sportem wśród dzieci nie jest tajemnicą, ale wykorzystanie tego zainteresowania może mieć kluczowe znaczenie w edukacji.

eSports oferuje naturalną ścieżkę dla studentów zainteresowanych światem technologii i dyscyplin STEM i może pomóc w rozwijaniu umiejętności miękkich, takich jak praca zespołowa, planowanie strategiczne, skuteczna komunikacja i przywództwo. Nie tylko to, ale e-sport może również zapewnić bezpieczną przestrzeń dla dzieci, które w przeciwnym razie mogłyby czuć się pominięte. Jeśli chodzi o zajęcia pozalekcyjne, w szkołach tradycyjnie skupiano się na sportach terenowych. Z drugiej strony e-sport może oferować integracyjne i angażujące zajęcia dla wszystkich uczniów.

W Wielkiej Brytanii np. Lenovo nawiązało współpracę ze Szkołą Króla Edwarda w Bath, aby stworzyć klaster medialny, który obsługuje dobrze prosperujący program e-sportowy dla dzieci w lokalnej społeczności. Tymczasem we Włoszech Lenovo nawiązało współpracę z Maker Camp w zakresie hostowania Lega Escolástica Esports (LSE)krajowe mistrzostwa w grach w całym kraju.

Kobiety w STEM to przyszłość

Według francuskiego Ministerstwa Edukacji Narodowej i Młodzieży tylko cztery z 30 studentek wybierają specjalizację w dziedzinie nauk cyfrowych i informatyki.

Firma Lenovo jest zaangażowana we wprowadzanie pozytywnych zmian, wspierając organizacje takie jak BECOMTECH we Francji, organizacja non-profit, która zapewnia programy edukacyjne dla młodych kobiet w STEM. Partnerstwo stanowi podstawę naszej misji rozpowszechniania korzyści płynących z technologii, a firma Lenovo od samego początku konsekwentnie przekazuje darowizny na wsparcie jej działań.

READ  Sofia Jernberg, Django Bates i Charles Lloyd na wolności w Łodzi, Polska

Oddanie technologii w ręce następnej generacji

W południowo-wschodniej Europie, w mieście Peristerium w Grecji, nasz grecki zespół działał jako konsultanci i doradcy techniczni, pomagając szkołom w regionie wybrać najlepszą technologię w celu poprawy edukacji uczniów. Dzięki wdrożeniu tablic interaktywnych, platform współpracy grupowej, materiałów e-learningowych i tabletów firma Lenovo odegrała kluczową rolę w rozwoju sposobu, w jaki dzieci uczą się, komunikują i współpracują w regionie.

Fundamentalnym filarem wsparcia Lenovo dla rozwoju edukacji jest darowizna własnej technologii. W Andaluzja w południowej HiszpaniiLenovo przekazało technologię, aby pomóc nauczycielom w zapewnieniu uczniom lepszej edukacji. Firma Lenovo nawiązała współpracę z Google w celu zorganizowania konkursu dla wszystkich szkół publicznych w regionie w celu promowania wykorzystania technologii i transformacji cyfrowej w klasie. Nauczyciele z całej Andaluzji otrzymali zadanie przedstawienia projektu, który podkreślałby sposoby wykorzystania technologii do poprawy edukacji ich uczniów. Zwycięski projekt wygrał 30 komputerów Lenovo Chromebook 500e do użytku w klasach. Podobnie w produkty z niemiec zostały przekazane Kolegium Margarete Steiffszkoła dla uczniów niepełnosprawnych.

Edukacja to podstawa lepszej przyszłości

Jako lider w branży technologicznej publiczne okazywanie wsparcia dla rozwoju edukacji nie może być bardziej integralne. Umowa między Ministerstwo Nauki i Edukacji RP oraz Lenovo Polska To był polityczny kamień milowy dla kraju. Starając się promować cyfrową transformację krajowego systemu edukacji, Lenovo Polska angażuje się w wymianę wiedzy i doświadczeń, podkreślając, że technologia jest sercem krajowego systemu edukacji.

Szerzej w całej Europie, poprzez partnerstwo z EuropejskaSzkołaNet Lenovo zapewnia spostrzeżenia i wiedzę na forach i warsztatach prowadzonych w całej sieci. Obejmujący całą Europę i obejmujący ponad 760 projektów, 1200 wydarzeń i 1011 Ambasadorów Nauki, partnerstwo ma na celu promowanie i wspieranie europejskiej współpracy między interesariuszami STEM.

Edukacja jest podstawą lepszej przyszłości i będziemy kontynuować nasze zaangażowanie w promowanie inicjatyw edukacyjnych, takich jak te omówione w tym artykule. Technologia jest kluczowym czynnikiem umożliwiającym dostarczanie przyszłym pokoleniom nowoczesnej edukacji, a Lenovo, jako lider w branży, jest prawdziwym partnerem w dostarczaniu inteligentniejszej technologii dla wszystkich.

wkrótce Lenovo
READ  Te sklepy są bezpłatne dla 2 milionów ukraińskich uchodźców

Lenovo

Lenovo

O Lenovo

Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) to światowa potęga technologiczna o przychodach o wartości 70 miliardów dolarów, zajmująca 171. miejsce na liście Fortune Global 500, zatrudniająca 75 000 osób na całym świecie i obsługująca codziennie miliony klientów na 180 rynkach. Koncentrując się na odważnej wizji dostarczania wszystkim inteligentniejszych technologii, Lenovo bazuje na swoim sukcesie światowego lidera w dziedzinie komputerów PC, rozszerzając swoją działalność na nowe obszary rozwoju infrastruktury, mobilności, rozwiązań i usług. Ta transformacja, wraz z przełomową innowacją Lenovo, buduje bardziej integracyjne, zaufane i zrównoważone społeczeństwo cyfrowe dla wszystkich i wszędzie. Aby dowiedzieć się więcej odwiedź https://www.lenovo.comi przeczytaj o najnowszych wiadomościach za pośrednictwem naszego Centrum opowieści.

Więcej Lenovo

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *