Connect with us

Sport

Pudełko. Knockout Boxing Night. Wraca w dobrym stylu. Maciej Sulęcki pokonał Sashę Yengoyana

Published

on

W walce wieczoru podczas Knockout Boxing Night 12 w Suwałkach Maciej Sulęcki spotkał się z doświadczonym Sashą Yengoyan z Armenii. „Striczu” pokazał klasę i wygrał w świetnym stylu.

Piotr Bobakowski

Maciej Sulęcki

Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: Maciej Sulęcki

Maciej Sulęcki (28-2, 11 KO’s) miał bardzo trudny test podczas gali Knockout Boxing Night 12 w sobotę w Suwałkach. Rywalem „Stricza” w walce wagi średniej był doświadczony reprezentant Armenii Sasha Yengoyan (44-7-1, 26 KO’s).

31-letni Polak rozpoczął walkę z Jengojanem po jego samotnej porażce z Demetriusem Andrade w walce o mistrzostwo świata stowarzyszenia WBO. Po tej walce Sulęcki zmagał się z kontuzją prawej ręki (był operowany) i dopiero po czternastu miesiącach mógł wrócić na ring zawodowy.

Długa przerwa nie wpłynęła na formę jednego z najlepszych polskich bokserów bez podziału na kategorie wagowe. Sulęcki nie mógł się odnaleźć we wczesnych etapach pierwszej rundy, ale z czasem było coraz lepiej i kilka mocnych ciosów trafiło rywala.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewspport: Khalidov źle trenował. Został ukarany

W drugiej rundzie „Stricz” miał wyraźną przewagę. Yengoyan, który mieszka w Belgii, próbował walczyć, ale bezskutecznie. Dzięki treningowi technicznemu – w obronie i ataku – Polak zdecydowanie przewyższał przeciwnika. W czwartej rundzie Ormianin po mocnej prawej ręce skoczył na dwa metry.

Sulęcki przyspieszał z okrążenia na okrążenie i bezlitośnie pokonał rywala. W walce numer 8 „Dash” był bliski wysłania przeciwnika na deski, ale Yengoyan udowodnił, że jest niezwykle odporny na ciosy. Ostatnie rundy walki w Suwałki Arenie mają pełną kontrolę nad pojedynkiem Polaka, który wygrał w wielkim stylu. Sędziowie zgodzili się i przyznali „Striczowi” 100-90 punktów.

– Cieszę się, że wszystko w porządku. Jest zwycięstwo. Bardzo dobre doświadczenie. 10 okrążeń po tak długiej przerwie. Otóż ​​to! Nadal trochę za mało jak na mistrzowską formę. Mam nadzieję, że kolejna walka odbędzie się w USA z dobrym rywalem – powiedział Sulęcki w rozmowie z TVP Sport.

READ  Mistrz polskiej populistycznej prawicy

Widzieć:
Pudełko. Knockout Boxing Night 12. Maciej Sulęcki w walce wieczoru
Pudełko. Maciej Sulęcki zapowiada powrót do treningów

Zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *