Connect with us

Sport

2023 Potwierdzono skład Speedway GP, ogłoszono dzikie karty i listę rezerwową, zaangażowany Tai Woffinden

Published

on

Skład FIM Speedway Grand Prix 2023 zakończył się powrotem 14 tegorocznych gwiazd i rewolucją rezerwową, ponieważ gwiazdy zastępcze są nominowane z siedmiu różnych krajów.

Trzykrotny mistrz świata Wielkiej Brytanii Tai Woffinden i mistrz świata 2017 na żużlu Jason Doyle powracają w 2023 roku po wyborze przez Komisję SGP.

Dołączą do nich były mistrz Polski nr 2 na świecie Patryk Dudek, dwukrotny mistrz Europy Danii Mikkel Michelsen, były mistrz Europy Słowacji Martin Vaculik oraz dwukrotny mistrz Danii Anders Thomsen.

Żużlowy GP

Top 5 – Sprawdź najlepsze wyprzedzenia z dramatycznego Speedway GP w Toruniu

WCZORAJ O 19:24

Sześciu najlepszych kierowców w 2022 Speedway GP Series kwalifikuje się automatycznie. Polak Bartosz Zmarzlik znalazł się na szczycie listy w kwalifikacjach po zdobyciu trzeciego w ciągu czterech lat tytułu mistrzowskiego SGP. Dołączy do niego dwukrotny srebrny medalista GP na żużlu Leon Madsen z Danii oraz zajmujący trzecie miejsce Maciej Janowski z Polski, który podczas sobotniego For Nature Solutions FIM Speedway GP Poland – Toruń wywalczył swój pierwszy w historii medal Mistrzostw Świata SGP.

Automatyczne kwalifikacje dopełniają czwarte miejsce Fredrik Lindgren ze Szwecji oraz brytyjski duet Robert Lambert i Dan Bewley.

Lindgren kontynuuje walkę z Long Covid, aby pozostać jednym z najlepszych kierowców tego sportu, podczas gdy Lambert i Bewley zaliczyli swoje pierwsze sześć występów w pierwszej szóstce i zajęli odpowiednio piąte i szóste miejsce w roku, w którym Bewley z rzędu wygrywał rundy GP na torze wyścigowym. Cardiff oraz Wrocław i Lambert zdobyli swoje pierwsze podium w SGP, zajmując drugie miejsce w Vojens i trzecie we Wrocławiu.

Wśród 15 zawodników znaleźli się także Szwedka Kim Nilsson, która 20 sierpnia wygrała FIM GP Challenge w Glasgow, a także trzecia pozycja Jack Holder z Australii i czwarty mistrz Australii Max Fricke.

READ  Zawodniczka podobno została zwolniona z NOK na imprezę w Polsce, ponieważ nie może wysłać kobiety samej

Pomimo niewielkiej przegranej w pierwszej trójce w rundach kwalifikacyjnych, gdy Fricke przegrał drugą fazę FIM GP Challenge z Holderem, Fricke automatycznie awansuje do składu 2023 Speedway GP po tym, jak wicemistrz Bewley zakwalifikował się na szóstym miejscu w tegorocznych Mistrzostwach Świata Speedway GP.

Trzy razy mistrz! Sprawdź najlepsze momenty na okładkę Zmarzlika

W ramach wspólnej wizji zwiększenia widoczności Speedway GP na całym świecie i wprowadzenia większej liczby narodów na największą scenę tego sportu, globalny promotor FIM i SGP, Discovery Sports Events, wyznaczył kierowców z niereprezentowanych krajów na stanowiska zastępcze dla wszystkie siedem serii oferowanych w głównym składzie z 15 kierowcami.

Po awansie do półfinału sobotniego For Nature Solutions FIM Toruń Speedway GP, Łotewski Andzejs Lebedevs otrzyma pierwsze miejsce rezerwowe na rok 2023 i będzie pierwszym powołanym zawodnikiem, jeśli jedna z 15 regularnych gwiazd zostanie wyparta rundy wyścigu z powodu kontuzji, choroby lub innych przyczyn.

Następna na liście jest czeska wschodząca gwiazda Jan Kvech po sensacyjnym sezonie, w którym zdobył srebrne medale zarówno na Mistrzostwach Świata SGP2 FIM Speedway U21, jak i SON2 FIM Team Speedway U21.

Trzecim zmiennikiem jest Niemiec Kai Huckenbeck, a czwartym na liście Amerykanin Luke Becker. Obaj regularnie zbierają punkty dla swojego kraju na FIM Speedway of Nations.

Były francuski mistrz świata na długich dystansach, Dimitri Berge, jest piątym rezerwowym, z fińską sensacją Timi Salonen nr 6 po tym, jak pomógł Finlandii osiągnąć swój pierwszy drużynowy finał świata w XXI wieku na FIM SON. Wschodząca gwiazda Ukrainy Marko Levishyn został ogłoszony siódmym rezerwowym mistrzem po słynnym pokonaniu Zmarzlika w epickim wyścigu w półfinale 1 FIM SON w Vojens w lipcu.

Highlights: Zmarzlik wygrywa Mistrzostwa SGP 2022 dzięki zwycięstwu w Szwecji

Skład Speedway GP 2023

1. Bartosz Zmarzlik (Polska)

2. Leon Madsen (Dania)

3. Maciej Janowski (Polska)

4. Fredrik Lindgren (Szwecja)

5. Robert Lambert (Wielka Brytania)

6. Dan Bewley (Wielka Brytania)

7. Patryk Dudek (Polska)

8. Tai Wofinden (Wielka Brytania)

9. Martin Vaculik (Słowacja)

10. Jason Doyle (Australia)

11. Mikkel Michelsen (Dania)

12. Posiadacz Jacka (Australia)

13. Max Fricke (Australia)

14. Anders Thomsen (Dania)

15. Kim Nilsson (Szwecja)

zastąpić

1. Andrzej Lebiediew (Łotwa)

2. Jan Kvech (Czechy)

3. Kai Huckenbeck (Niemcy)

4. Luke Becker (USA)

5. Dimitri Berge (Francja)

6. Timi Salonen (Finlandia)

7. Marko Leviszyn (Ukraina)

Żużlowy GP

„Mam nadzieję, że będę mógł jeszcze bardziej walczyć o tytuł” ​​– Madsen już nie może się doczekać 2023

01.10.2022 o 21:55

Żużlowy GP

Zobacz, jak Zmarzlik podnosi trofeum Pucharu Świata przed domową publicznością

01.10.2022 o 21:44

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.