Connect with us

Nauka

Pierwsza tego typu mapa w Europie pokazuje, że 30 proc. Polski ma 5 miliardów koron drzew – Pierwsze wiadomości

Published

on

Mapa Krajowa Mapa Korona Drzewa została stworzona przez warszawską firmę MGGP Aero, która od lat zbiera dane na temat wysokości drzew, zasięgu ich koron oraz dokładnej lokalizacji.
MGGP Aero

Nowa, imponująca mapa pokazuje, że 30% powierzchni Polski pokrywa ponad 5 miliardów ogromnych koron drzew.

Mapa Krajowa Mapa Korona Drzewa została stworzona przez warszawską firmę MGGP Aero, która od lat zbiera dane na temat wysokości drzew, zasięgu ich koron oraz dokładnej lokalizacji.

Inwentaryzacja wszystkich drzew w Polsce wymagała ponad 1 523 995 milionów pomiarów laserowych wykonanych z góry w technologii LiDAR.MGGP Aero

Szczegółowa mapa pokazuje wszystkie drzewa, które mają ponad 4 metry wysokości i zajmują w kraju powierzchnię większą niż 9 metrów kwadratowych.

MGGP Aero powiedziało, że odwiedzający będą mogli „szybko uzyskać wyczerpujące informacje o drzewach rosnących w interesującej Cię przestrzeni”.

Szczegółowa mapa pokazuje wszystkie drzewa, które mają ponad 4 metry wysokości i zajmują w kraju powierzchnię większą niż 9 metrów kwadratowych.MGGP Aero

Inwentaryzacja wszystkich drzew w Polsce wymagała ponad 1 523 995 milionów pomiarów laserowych wykonanych z góry w technologii LiDAR.

Całkowita powierzchnia zadrzewienia obejmuje 9 669 476,2 ha, co stanowi 30,92 proc. powierzchni kraju.

Pierwsza tego typu mapa w Europie, każde drzewo zawiera szczegółowe informacje o współrzędnych położenia korony, jej powierzchni i wysokości drzewa.

Pierwsza tego typu mapa w Europie, każde drzewo zawiera szczegółowe informacje o współrzędnych położenia korony, jej powierzchni i wysokości drzewa.MGGP Aero

Najgęstsze pokrycie występuje w województwie lubuskim, które stanowi 51,73 proc. ogólnej powierzchni, natomiast najrzadziej występuje w województwie łódzkim z 22,01 proc. powierzchni zacienionych koronami drzew.

Województwo mazowieckie, w którym znajduje się stolica Warszawa, ma 26,78 proc. pokrycia koron, a centrum miasta 14,10 proc. pokrycia.

Firma MGGP Aero miała dostęp do danych udostępnionych przez GUGiK w Polsce i wykorzystała swoje centrum produkcji danych do przetworzenia 19 terabajtów danych na potrzeby tworzenia mapy krajowej.

READ  MAN Center sprzedane francuskiemu funduszowi
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *