Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Tenis: Świat nr 1 Świątek gra na ojczystej ziemi w Poland Open – sekcja angielska

Published

on

Tenis: Świat nr 1 Świątek gra na ojczystej ziemi w Poland Open – sekcja angielska

BNP Paribas Poland Open odbędzie się w dniach 25-31 lipca, podał portal tenismagazyn.pl.

Świątek gra na ojczystej ziemi

Turniej jest jednym z 30 turniejów WTA 250 roku i bierze udział w losowaniu głównym 32 graczy wraz z Polską Świątek naturalny faworyt tytułu.

Będzie to okazja dla polskiego gracza, aby wrócić na tor po niespodziewanym wczesnym wyjściu z Wimbledonu na początku tego miesiąca.

Przed porażką w trzeciej rundzie z francuską Alize Cornet Świątek wygrała 37 meczów z rzędu, zdobywając przy tym sześć tytułów i pierwsze miejsce na świecie.

Atrakcje dla fanów

Tymczasem, według tenismagazyn.pl, stolica Polski szykuje szereg atrakcji dla fanów tenisa, w tym strefę kibica, strefę rodzinną oraz różnorodne działania promocyjne tenisa.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział, że gospodarzem BNP Paribas Poland Open jest dla miasta „wielki zaszczyt”, dodając, że publiczność będzie miała „niepowtarzalną okazję zobaczyć Igę Świątek w akcji na ojczystej ziemi”.

Trzaskowskiego powiedział dziennikarzom: „Wspólnie z organizatorami szykujemy wiele niespodzianek dla warszawiaków i kibiców tenisa. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia kortów Legii Warszawa w ostatnim tygodniu lipca.”

Bilety są już w sprzedaży i kosztują od 60 zł (12,50 euro) do 250 zł (52 euro), podał tenismagazyn.pl.

(PM/GS)

Źródło: tenismagazyn.pl, polskieradio24.pl

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *