Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Ambasador Rosji w Polsce oblany czerwoną farbą na Cmentarzu Warszawskim

Published

on

Myśliwce MiG-29 należące do Strizhi Swifts i Su-30SM zespołu akrobacyjnego Russkiye Vityazi, rosyjskich rycerzy, biorą udział w próbie przed Paradą Zwycięstwa 7 maja w Moskwie. (Bai Xueqi/Xinhua/Getty Images)

Planowane pokazy lotnicze z okazji Dnia Zwycięstwa zostały odwołane w różnych miejscach Rosji, w tym w Moskwie, Sankt Petersburgu i Rostowie nad Donem, poinformowała w poniedziałek rosyjska państwowa agencja informacyjna TASS.

Decyzja wywołała poruszenie wśród zagranicznych analityków wojskowych po paradzie z okazji Dnia Zwycięstwa w Moskwie w poniedziałek. Oczekiwano, że parada obejmie 77 samolotów przelatujących nad stołecznym Placem Czerwonym, w tym osiem myśliwców MiG-29 lecących w formacji „Z”, aby pokazać swoje poparcie dla rosyjskich żołnierzy walczących na Ukrainie.

Według państwowej agencji prasowej RIA Novosti rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że pokaz lotniczy w Moskwie został odwołany z powodu warunków pogodowych. Pokazy lotnicze zostały również odwołane w Samarze, Kaliningradzie i Murmańsku, napisał TASS.

Brzmi niesamowicie. Z tego, co widziałem, wydawało się słonecznie. Jedyną wymówką byłyby silne wiatry boczne w bazach lotniczych, z których przyleciały samoloty – powiedział CNN Peter Layton, pracownik Griffith Asia Institute w Australii i były oficer australijskich sił powietrznych.

Podczas parady w Moskwie wystąpiły wiatry o sile około 15 mil na godzinę, a podmuchy o prędkości około 19 mil na godzinę zgłoszono o godzinie 11:00 czasu lokalnego. Według meteorologa CNN Moniki Garrett, zachmurzenie również wzrosło przez cały poranek, a podczas parady niebo było głównie zachmurzone.

Lekki deszcz odnotowano lokalnie po godzinie 12:30.

Jedyna zaplanowana parada lotnicza w południowej Rosji, która miała odbyć się w Rostowie nad Donem, nie odbyła się, powiedział TASS, powołując się na służbę prasową Południowego Okręgu Wojskowego.

READ  Hiszpania pokonuje Polskę i przechodzi do finału Pucharu ATP
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.