Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Taco Hemingway torturuje się swoją rolą w wojnach kulturowych Polski

Published

on

„Polskie Tango”, pierwszy singiel Szczęsniaka z tej płyty, dał jasno do zrozumienia nowy kierunek muzyczny. Wpływ był częściowo spowodowany momentem, powiedział: Został opublikowany na dwa dni przed wyborami prezydenckimi w Polsce w lipcu. Piosenka tak naprawdę nie wspomina o Prawie i Sprawiedliwości, ale jej teledysk zawiera wyraźne odniesienie. W końcu pojawiło się osiem gwiazdek, internetowy mem, który miał być ocenzurowaną wersją przekleństwa seksualnego, a potem inicjały partii rządzącej.

„Chciałem tylko się wyluzować. I chciałem, żeby moi przyjaciele też dawali upust – powiedział Szczęsniak.

Piosenkę obejrzano na YouTube ponad pięć milionów razy w pierwszy weekend. „To był spory szok, bo to było taco” – powiedział Cyryl Rozwadowski. dziennikarz muzyczny serwisu Poptown.Euw rozmowie telefonicznej. „Jego muzyka stawała się coraz bardziej egocentryczna i sprzedawana tylko młodym dziewczętom”.

Po pierwszej pochwale wkrótce nastąpiła krytyka w mediach społecznościowych i konserwatywnej polskiej prasie. “Taco, dziwaku!” Przeczytaj nagłówek dla artykuł na Niezaleznej, konserwatywnym serwisie informacyjnym oskarżającym rapera o „rażąco kpiące z symboli narodowych”.

Szczęsniak powiedział, że otrzymywał groźby z mediów społecznościowych na temat tropu i był zamieszany w liczne teorie spiskowe. Wielu twierdziło, że za piosenką stoi ojciec jego dziewczyny, dziennikarz i słynny krytyk rządowy. „Gra była za duża – nie mogłem jej zignorować nawet gdybym próbował” – powiedział Szczęsniak.

Po „polskim tangu” ukazał się podwójny album, którego pierwsza połowa („Jarmark”) jest polityczna, a druga („Europa”) Przyjedź tydzień później i daj się zaprojektować tak, aby wszystko było fajne. Albumy razem tworzą nazwę dawnego warszawskiego targu. Sercem narracji „Jarmark” są trzy piosenki o nazwie „Jarmark”Łańcuch, „Opisywanie gniewu, który przechodzi od osoby do osoby w polskim mieście, od sprzedawcy gazet do studenta, od migrującego kierowcy Ubera do biznesmena, w niekończącym się cyklu.

READ  Oficjalnie: Asystent Adama Nawa³ki zostaje trenerem klubu piłkarskiego Premier League

Wielu fanów spodziewało się, że polityczna strona albumu będzie jednym, długim atakiem na polski rząd – powiedział Rozwadowski i dla nich wynik był rozczarowujący. Były piosenki, które krytykowały rząd i Kościół, ale unikały tematów takich jak polski rząd Stosowanie retoryki homofobicznej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *