Reprezentant Estonii Vaštšuk strzelił pierwszego gola dla polskiego klubu Stal | Sporty

Reprezentant Estonii Vaštšuk strzelił pierwszego gola dla polskiego klubu Stal |  Sporty

Vaštšuk, który tego lata dołączył do polskiej kadry z FKI Levadia Tallinn, wyrównał dla Stali w pół godziny po tym, jak Dawid Kort wyprowadził LKS trzy minuty wcześniej. Estończyk został zmieniony w drugiej połowie, ponieważ jego drużyna prowadziła 2:1, ale Kelechukwu Ibe-Torti wyrównał siedem minut przed czasem i wymusił dogrywkę.

Ponieważ żadna ze stron nie była w stanie przełamać impasu, remis zakończył się rzutami karnymi, a Stal utrzymywała nerwy, by wygrać 5-4 i zdobyć miejsce w następnej rundzie.

W innych częściach Europy rozczarował się estoński napastnik Vladi Sinjavski, którego drużyna Slovacko przegrała w czeskiej Premier League 0:3 z Viktorią Pilzen. Sinjavski wszedł jako rezerwowy w drugiej połowie, a jego drużyna traciła już dwa gole. Napastnik Estonii otrzymał kartkę, ale nie zdołał odwrócić losów swojego klubu, zgodnie z raportem Soccernet.ee.

23-letni estoński napastnik Erik Sorga zagrał dziesięć minut jako zmiennik IFK Göteburg w drugiej rundzie Pucharu Szwecji. IFK wygrało 3-0 z rywalem z niższej ligi Torns 3-0.

Reprezentant Estonii FCSB Joonasa Tamma poniósł porażkę 3:1 w ekstraklasie Rumunii z liderem FCV Farul Constanta. Tamm grał pełne 90 minut.

Śledź wiadomości ERR na Facebook oraz Świergot i nie przegap aktualizacji!