Connect with us

Gospodarka

Polski „New Deal” skupia się na budowaniu lepszej Polski dla Polski

Published

on

Radek Pietruszka / PAP

Polski „Nowy Ład” to kompleksowy plan, który dotyczy budowy lepszej Polski dla Polski, takiej, która będzie lepszym miejscem do życia, a wkrótce najlepszym miejscem do życia w Europie – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Głównymi ideami rządowego programu New Deal, który ma tchnąć życie w gospodarkę po pandemii, są programy wsparcia dla firm krajowych, nowe projekty inwestycyjne i rozwojowe, reformy w zakresie zdrowia, rodziny, płac, socjalne, edukacyjne, środowiskowe i polityka energetyczna.

Morawiecki stwierdził podczas czwartkowej konferencji prasowej, że program ten obejmuje wiele ważnych dziedzin, które „łączy wizja, podejście filozoficzne… czyli takie, w którym państwo jest silne i zdeterminowane wobec bogatych i tych, którzy mogą osiągnąć więcej, zrozumienie i wsparcie dla słabych. “

Premier mówił także o programie pomocy rządu dla regionów szczególnie dotkniętych ograniczeniami związanymi z pandemią.

Zwrócił uwagę, że różne regiony Polski cierpiały w różny sposób iw efekcie kilka miesięcy temu zdecydowano się udzielić konkretnego wsparcia regionalnego.

Premier dodał, że zapowiadana na kwiecień tarcza antykryzysowa poszerzy wachlarz branż, które otrzymają wsparcie. „Dzięki takim mechanizmom chcemy pomóc wszystkim firmom, które najbardziej ucierpiały” – powiedział.

READ  Masz 10 złotych? Możesz zarobić dużo pieniędzy! Sprawdź numer seryjny swojego banknotu [13.10.2020 r.]
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *