Connect with us

Gospodarka

Spotkanie prezydenta Kazachstanu Tokajewa z marszałkiem Senatu RP

Published

on


TYLKO SUŁTAN. KAZINFORM – Prezydent Kazachstanu Kassym-Jomart Tokayev spotkał się z przebywającym z oficjalną wizytą w naszym kraju marszałkiem Senatu RP Tomaszem Grodzkim – dowiedział się Kazinform z serwisu prasowego Akordy.

Tematem spotkania były perspektywy rozwoju współpracy bilateralnej.

„Jako były przewodniczący Parlamentu przywiązuję dużą wagę do rozwoju dyplomacji międzyparlamentarnej. Cieszę się, że łączy nas wieloletnia przyjaźń i różnorodne pola współpracy. Nasz kraj postrzega Polskę jako ważnego i wiarygodnego partnera w Europie Środkowej. Z uwagą śledzimy to, co dzieje się w Polsce i darzymy ogromnym szacunkiem wasz naród i wasz kraj” – powiedział prezydent Kazachstanu.

Szef państwa Kazachstanu podkreślił, że dialog zaufania został nawiązany na najwyższym szczeblu kierowniczym, który jest kontynuowany w ciałach ustawodawczych obu krajów.

„Wierzę, że nasza współpraca ma obiecujące perspektywy, wspaniałym przykładem tej interakcji na dużą skalę jest wasza wizyta” – powiedział Tokajew.

Ze swojej strony Tomasz Grodzki podziękował Tokajewowi za gościnę i mówił o owocnych spotkaniach z przewodniczącymi obu izb kazachskiego parlamentu.

„Mamy nadzieję, że wizyta w Kazachstanie nada nowy impuls rozwojowi stosunków między krajami. Chciałbym poszerzyć moje wrażenia z rozwoju Waszego kraju na przestrzeni 30 lat niepodległości dzięki wizji Pierwszego Prezydenta Kazachstanu. Nasi ludzie rozpoczęli swój rozwój w trudnych warunkach kryzysu gospodarczego. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem osiągnięć w rozwoju Kazachstanu, stolicy Nur-Sułtana i przemian demokratycznych w waszym kraju” – powiedział marszałek Senatu RP.

Obaj wskazywali na potencjał poprawy relacji między dwoma krajami w obszarach handlu i gospodarki, inwestycji, infrastruktury i edukacji.

Tomasz Grodzki podzielił się także wrażeniami z wizyty w regionie Akmola, gdzie spotkał się z przedstawicielami Polonii. Jak podkreślił, dzięki przyjaznym stosunkom i gościnności Kazachów, Polacy w latach deportacji znaleźli w Kazachstanie swój drugi dom.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.