Connect with us

Gospodarka

Seriale o napadach na Netflix to największe hity serwisu – Quartz

Published

on

Dwa z trzech najpopularniejszych oryginalnych seriali Netflix to kradzieże dramatów. I żaden z nich nie jest po angielsku.

łubin, francuski serial z Omarem Sy w roli złodzieja dżentelmena, wkrótce sięga 70 milionów wyświetleń W pierwszym miesiącu premiery Netflix powiedział 19 stycznia. To uczyniłoby Netflix drugim najpopularniejszym programem wszechczasów, zaraz za serią fantasy Wiedźmin. (Firma traktuje każde gospodarstwo domowe, które obejrzy co najmniej dwie minuty serialu, jako „wyświetlenie”).

W serialu występuje Sy jako Assane Diop, syn senegalskiego imigranta, który wciela się w złodzieja i sabotażystę w stylu Bonda, by zemścić się na bogatej rodzinie odpowiedzialnej za śmierć jego ojca. W pierwszym odcinku Diop dokonuje skomplikowanego spisku, aby ukraść naszyjnik należący do Marii Antoniny z Luwru – a od tego momentu napady stają się bardziej innowacyjne.

W ramach strategii Netflix polegającej na zaangażowaniu elity kulturalnej Francji za pomocą lokalnych treści, łubin został zaprojektowany tylko po to, by odnieść sukces we Francji. Ale jest jasne, że serial jest naprawdę szeroko rozpowszechniony poza granicami Francji. Netflix ma tylko około 9 milionów subskrybentów we Francji – to co najmniej 87% łubinPubliczność pochodzi z innych krajów.

W jednym List do akcjonariuszy (pdf) W tym tygodniu Netflix przyznał się do sukcesu łubin– a także z innych nieanglojęzycznych ostatnio programów – był lepszy niż oczekiwano.

„Chociaż projekt jest bardzo skuteczny w rodzimym kraju, widzimy wiele przypadków, w których nasi lokalni oryginały podróżują dalej” – powiedział Netflix. “Na przykład, łubin, wypełniona adrenaliną francuskojęzyczna seria napadów, wydana na początku stycznia, osiągnęła 2 miejsce na naszej liście Top 10 w USA i 1 w dziesiątkach innych krajów, w tym w Brazylii, Argentynie, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Wietnamie i Filipiny i wiele innych. “

łubin podążał śladami Rabunek pieniędzy, Kolejna seria napadów Netflix w języku innym niż angielski, która stała się globalnym fenomenem. Hiszpański serial o grupie złodziei próbującej obrabować Mennicę Królewską Hiszpanii w Madrycie (a później w banku centralnym kraju) miał swoją premierę w 2017 roku.

READ  Żory: Galeria Wiślanka już otwarta! Wiele osób na inauguracji nowego centrum handlowo-rozrywkowego. Zobacz zdjęcia

Kradzież pieniędzy (pod tytulem Papierniczy dom w języku hiszpańskim lub „The Paper House”) od razu zyskał popularność, ale czwarty sezon, którego premiera odbył się w zeszłym roku, obejrzało aż 65 milionów subskrybentów Netflix. Kolejna najpopularniejsza międzynarodowa seria Netflix to Barbaria, niemiecki program z zaledwie 37 milionami widzów.

Programy i filmy o kradzieży zawsze były pożądaną zmianą dla widzów, ale tego rodzaju globalny sukces gatunku może sugerować, że w dzisiejszych czasach dzieje się coś, co przyciąga widzów do oglądania bogatych ludzi i instytucji, które są dostać jej zasiłek.

Kradzież pieniędzyna przykład wyraźnie zbadane kwestie antykapitalistyczne, gdy jego gang złodziei przyjmuje rolę podobną do Robin Hooda, by zniszczyć siedzibę potęgi gospodarczej w Hiszpanii. w łubinDiop specjalnie wykorzystuje swoje umiejętności, by pomścić swojego imigranckiego ojca z klasy robotniczej kosztem bogatej i potężnej dynastii francuskiej.

Jeśli gatunek napadowy jest dobrze wykonany, może być również bardziej wciągający i wciągający niż przeciętny thriller – być może pomaga subskrybentom Netflix (głównie amerykańskiej publiczności) przełamać małą barierę napisów. Spodziewaj się, że Netflix zrobi więcej dzięki zaledwie dwóm prawdziwym hitom z gatunku Kradzież pieniędzy, więcej łubini więcej programów z innych krajów, które przypomną subskrybentom o dwóch, których już kochają.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *