Connect with us

Gospodarka

S7 traci aktora. GDDKiA odstępuje od umowy. Na pociąg ekspresowy kierowcy dłużej czekają

Published

on

Jak zapewnia kierownictwo, w najbliższym czasie ma zostać przeprowadzona inwentaryzacja placu budowy, a przygotowanie dokumentów do nowej oferty na wykonanie niezrealizowanych robót jest już w przygotowaniu. Jak długo nic się nie wydarzy w tym odcinku S7?

GDDKiA informuje, że w tym roku zostanie ogłoszony nowy przetarg.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że ​​pomimo wielokrotnych wezwań firma IDS-BUD nie zakończyła zleconych prac, a mobilizacja sprzętu i personelu nie dawała szansy na pomyślne zakończenie inwestycji.

Zobacz też: Pomoc górnicza. „Unia Europejska nie powinna tego blokować

Jedną z przyczyn rozwiązania umowy z przyczyn leżących po stronie wykonawcy jest zawarcie przez niego umowy gwarancji z bankiem bez zgody inwestora. Oznacza to, że wszystkie płatności na rzecz wykonawcy za wykonane prace zostaną przelane na konto bankowe.

Jak informuje GDDKiA, środek ten jest sprzeczny z warunkami kontraktu. Mówi się też o złej wierze wykonawcy, co prowadzi do utraty zaufania inwestora do IDS-BUD.

Nadeszła druga fala koronawirusa.  I to nie tylko w Polsce

Koronawirus w Polsce i na świecie. Wiele nagrań w ciągu jednego dnia

Firma budowlana opublikowała we wrześniu raport, z którego wynika, że ​​na placu pracowało 45 pracowników z 88 maszynami budowlanymi. Według nadzoru budowlanego w prace zaangażowanych było tylko 18 osób i 27 urządzeń.

1h temu

MagdaParodia, a nie przedstawienie. Nie wiem, jak to jest, ale na zachodzie czy w USA droga jest budowana 3 miesiące i jest inna droga z projektu na miejsce … Przeczytaj całość

2h temu

Lelek1Minister był wściekły na polecenie dla banku. Możesz to zrobić w tydzień. Z bankiem hehehehe nic innego nie zrobią. Będzie dziesięć … Przeczytaj całość

Rozwiń komentarze (10)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *