Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Czarnek o swoich planach po objęciu urzędu. „Nauczyciele, a nie niektórzy wychowawcy seksualni” | Polityka

Published

on

W poniedziałek Prezydent Andrzej Duda dokona zmian w składzie rządu na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego. Wśród nowych ministrów są szefowie wspólnych resortów. Grzegorz Puda będzie szefem Ministerstwa Rolnictwa i Leśnictwa, Przemysław Czarnek będzie odpowiedzialny za wspólne Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, tj. H. Odpowiedzialne jest Ministerstwo Edukacji i Nauki. W zamian Michał Cieślak obejmie stanowisko ministra samorządu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Prezydent również dołączy do rządu Prawo i sprawiedliwość Jarosław Kaczyński, który zostaje wicepremierem.

Szczególnie kontrowersyjna była nominacja Przemysława Czarnka, posła PiS i byłego wojewody Lublin. Po tym Czarnek zasłynął czerwcowa dyskusja w TVP o informacjach o społeczności LGBT. Poseł pokazał następnie zdjęcie, które miał zrobić podczas corocznej parady Los Angeles Pride Parade w Stanach Zjednoczonych w zeszłym roku.

– Ci ludzie to nie to samo co normalni ludzie i zakończmy tę dyskusję – powiedział w TVP Info o ludziach na zdjęciu. – Brońmy się przed ideologią LGBT i przestańmy słuchać tego idiotyzmu na temat praw człowieka czy równości – zaapelował.

Przemysław Czarnek: Nie prowadziłem wojny ideologicznej

W niedawnym wywiadzie dla Zjednoczyć Przemysław Czarnek oświadczył, że „nie ma miecza anty-LGBT i nie planuje krucjaty”.

– Nie prowadziłem wojny ideologicznej i nie zrobię tego. Nie jesteśmy partią, która wywołuje wojny ideologiczne. Nie idziemy na marsze równości udając procesję Bożego Ciała, jak w Gdańsku z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz. Nie odprawiamy w Warszawie pseudo-świętych mszy. Nie idziemy tęczową aureolą do Matki Bożej na Jasnej Górze. Nie będziemy przeszkadzać Marszowi Powstania Warszawskiego – powiedział.

Dodał: „Jeśli zostanie ministrem oświaty i nauki, to będzie bronił szkół i uczelni przed wojną ideologiczną” i „będzie bronił polskiego porządku prawnego”.

– W. szkoły Nauczycielom, a nie niektórym wychowawcom seksualnym, wolno uczyć. Nauczyciele są gotowi do nauczania w szkołach i nauczania według podstawy programowej. Nie ma miejsca na dodatkowe działania poza prawem, zwłaszcza w przypadku edukatorów seksualnych. Nie będzie na to aprobaty – podkreślił.

READ  Vasilisa Marzaliuk V na Mistrzostwach Europy w Zapasach w Polsce

Według Czarnka „pokazywanie swojej seksualności na ulicach miasta, krzyczenie, że ktoś jest hetero, gejem czy biseksualistą, to po prostu wyraz totalnego braku kultury osobistej”. – I z tym brakiem kultury w przestrzeni publicznej trzeba walczyć. Dzieci należy uczyć przyzwoitego i przyzwoitego zachowania – podkreślił.

Obejrzyj wideo
Przemysław Czarnek został nowym ministrem edukacji. Czy to dobra zmiana? R. Fogiel komentuje

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.