Connect with us

Świat

Donald Trump zaraził się. Prezydent Stanów Zjednoczonych był hospitalizowany

Published

on

Prezydent USA Donald Trump został przewieziony do Narodowego Wojskowego Centrum Medycznego. Walter Reed w Bethesda w stanie Maryland donosił w zagranicznych mediach, w tym w BBC, późnym piątkowym wieczorem (2 października).

Prezydent pozostanie w szpitalu przez kilka dni, powiedziała rzeczniczka Białego Domu Kayleigh McEnany.

Rzeczniczka powiedziała, że ​​pobyt prezydenta w szpitalu ma charakter prewencyjny i „z rekomendacji jego lekarza i lekarzy”. Prezydent będzie wykonywał swoje obowiązki w odpowiednio wyposażonym bloku szpitalnym.

„Prezydent jest w dobrym nastroju, ma łagodne objawy i cały dzień pracuje” – powiedział McEnany.

Lekarze stwierdzili, że przewiezienie Prezydenta do szpitala umożliwi mu udzielenie natychmiastowej pomocy w razie konieczności.

Donald Trump jest zmęczony, ale w dobrym nastroju, powiedział w piątek lekarz Białego Domu Sean Conley. Melania Trump ma lekki kaszel i ból głowy.

Testy Trumpa i jego żony na COVID-19 w czwartek wykazały pozytywne wyniki.

W ramach kuracji prezydent otrzymał przeciwciała – poinformował Conley. To eksperymentalny lek. Ponadto Trump przyjmuje cynk, witaminę D, famotydynę, melatoninę i aspirynę.

Wbrew wcześniejszym planom prezydent nie wziął udziału w konferencji zorganizowanej w piątek przez Biały Dom na rzecz seniorów zagrożonych COVID-19. Wiceprezydent Mike Pence przewodniczył za niego telekonferencji.

Wszystkie piątkowe spotkania gospodarza Białego Domu zostały odwołane. Prezydent jest w kwarantannie od czasu ogłoszenia infekcji i nie pojawił się publicznie ani w telewizji.

READ  Porozumienie NATO między Turcją, Szwecją i Finlandią przynosi Erdoganowi sukcesy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.