Connect with us

technologia

Bowser został aresztowany i oskarżony o sprzedaż hacków Nintendo Switch

Published

on

Było tam dwóch członków organizacji zajmującej się hakowaniem i piractwem konsol o nazwie Team Xecuter aresztowany i oskarżony o oszustwojeden z nich nazywa się Gary Bowser. Obywatele Francji Max Louarn i Bowser, pochodzący z Kanady, ale aresztowani na Dominikanie, rzekomo przewodzili grupie, która produkuje szereg narzędzi do łamania zablokowanego sprzętu do gier.

Team Xecuter to wyrafinowana operacja najbardziej znana z hacków Nintendo, w tym urządzenia USB o nazwie SX Pro, którego Nintendo Switch może używać do piractwa. Motyw zarobkowy grupy był przedmiotem kontrowersyjnych dyskusji w społecznościach modujących i emulujących. Raporty Ars Technicaponieważ społeczności te koncentrują się bardziej na przedsięwzięciach związanych z otwartym oprogramowaniem i unikają sprzedaży produktów, które mogłyby przyciągnąć uwagę zarówno producentów konsoli, jak i agencji federalnych. Team Xecuter tworzy również narzędzia hakerskie dla Nintendo 3DS i NES Classic.

Nintendo wie o grupie, która złożyła dwa procesy przeciwko tej organizacji w maju, z głównym zamiarem zamknięcia zewnętrznych sprzedawców detalicznych, którzy odsprzedają produkty Team Xecuter online. Nintendo ma również swoją własną kontrowersyjną historię Agresywne spory sądowe dotyczące nieuprawnionego wykorzystania jej własności intelektualnej. W ostatnich latach Nintendo szukało tak zwanych witryn ROM, które hostują zgrane pliki gier, a także innych witryn i sklepów internetowych zawierających pirackie treści i powiązane narzędzia sprzętowe.

Ministerstwo Sprawiedliwości poszło dalej. „Ci oskarżeni rzekomo przewodzili znanej międzynarodowej organizacji przestępczej, która przez lata czerpała nielegalne zyski z pirackich technologii gier wideo od firm amerykańskich” – powiedział w oświadczeniu Brian C. Rabbitt, zastępca prokuratora generalnego Departamentu Sprawiedliwości Departamentu Sprawiedliwości. „Te aresztowania pokazują, że departament pociągnie do odpowiedzialności hakerów, którzy próbują kontrolować własność intelektualną amerykańskich firm i wykorzystywać ją dla zysków finansowych, niezależnie od tego, gdzie się znajdują”.

READ  Fani powinni na razie zapomnieć o Bayonetta 3 - mówi Hideki Kamiya z Platinum

Departament Sprawiedliwości próbuje podkreślić różnicę między działaniami Xecuter a emulacją non-profit lub hakowaniem konsoli. W komunikacie prasowym stwierdzono, że Xecuter „próbował chronić całą swoją działalność za pomocą różnych marek, witryn internetowych i kanałów dystrybucji”, a grupa „kamuflowała swoją nielegalną działalność rzekomym pragnieniem wspierania entuzjastów gier chciał tego. ” projektuj własne gry wideo do użytku niekomercyjnego. „Jednak głównym celem działalności grupy było rozwijanie i sprzedawanie pirackich narzędzi dla zysku, oprócz pomocy w„ tworzeniu i wspieraniu bibliotek internetowych pirackich gier wideo ”.

Obaj mężczyznom grozi kara więzienia w przypadku skazania, w tym 20 lat za każde oszustwo bankowe, oszustwo bankowe i spiskowy pranie brudnych pieniędzy, do pięciu lat w przypadku niektórych mniejszych zarzutów. Nie ustalono daty negocjacji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *