Kraków z pierwszą porażką sezonu. Nawet dwa rzuty karne nie pomogły

KrakówMimo pięciu punktów ujemnych przed meczem była 14. z dwojgiem „oczu”, ale należy podkreślić, że nie odniosła porażki w nowym sezonie. Z kolei Śląsk był na 6 miejscu, miał 7 punktów i stracił 6 punktów do lidera Górnik Zabrze.

Obejrzyj wideo
Mila pyta Peszkę: Dlaczego tak mało osób wie, że masz serce ze złota?

Cracovia bardzo dobrze rozpoczęła tę grę i zaatakowała Śląsk. Gospodarze zareagowali bardzo dobrą akcją w 12. minucie, ale Niemczycki skutecznie obronił strzał Zylli. Pięć minut później dla Śląska było 1: 0, kiedy Erik Exposito wykorzystał bardzo dobre posunięcie Stiglca. W 22. minucie wrocławska drużyna powiększyła prowadzenie, gdy precyzyjnym uderzeniem głową pokonała Golla Niemczycki.

Po przerwie Cracovia otrzymała prezent od Śląska. Po długiej analizie VAR, sędzia podyktował rzut karny, który zastąpił Sergiu Hanca bramkami. Cracovia próbowała wyrównać, ale Putnocky bronił doskonale. W odpowiedzi Śląsk powiększył przewagę, gdy piłka odbiła się od jednego z obrońców dośrodkowaniem Musondy i uderzyła w stopy Exposito, który po raz drugi pokonał bramkarza Pasowa.

W 81. minucie Cracovia znów była w stanie osiągnąć kontaktową bramkę. Po tym, jak Stiglec zagrał piłkę ręką w polu karnym i drugą żółtą kartkę, wyleciał z boiska. Tym razem jednak Hance nie udało się pokonać Putnockiego z „Elfa”, a „Pasy” nie miał pojęcia, jak wrócić borykać się przynajmniej o jeden remis. Drużyna Michała Probierza przegrała pierwszy mecz w nowym sezonie.

Silesia Wrocław Awansował na 3. miejsce w tabeli i miał o trzy punkty mniej od lidera Górnika Zabrze. Cracovia utrzymała się na 14. miejscu i miała dwie przewagi „oka” nad Piastem Gliwice, który zamknął tabelę i był jedynym miejscem w strefie spadkowej.