Connect with us

Nauka

Test koronawirusa spowodował wyciek płynu mózgowego u kobiet z rzadkimi schorzeniami: raport

Published

on

ZA COVID-19 Test podobno doprowadził do zakażenia zagrażającego życiu kobiety z rzadkim, nierozpoznanym stanem zdrowia.

Kobieta po czterdziestce otrzymała test wymazu z nosa o którym mówiono, że przebił jej wyściółkę brianową, powodując wyciek płynu z nosa i narażając ją na ryzyko infekcji, która mogłaby być śmiertelna, Jarret Walsh, otolaryngolog, poinformował w czasopiśmie medycznym JAMA Otolaryngology-Head & Neck Surgery, według AFP.

Kobieta po czterdziestce otrzymała wymaz z nosa, o którym mówiono, że przebił wyściółkę mózgu, powodując wyciek płynu z nosa. (Zdjęcie AP / Gregorio Borgia)

Pacjent miał podobno niezdiagnozowany stan zdrowia i otrzymał test COVID-19, który według lekarzy mógł nie zostać prawidłowo wykonany.

Kobieta poszła na test nosowy COVID-19 przed planową operacją przepukliny, a później ujawniła czysty płyn wypływający z jednej strony nosa. Walsh wyjaśnił również, że wystąpiły u niej objawy, w tym ból głowy, sztywność karku, wymioty i niechęć do światła.

MASKI NA TWARZ NIE OGRANICZAJĄ TLENU ANI NIE WKŁADUJĄ W TWORZENIE DWUTLENKU WĘGLA: BADANIE

Lekarze usunęli część płynu za pomocą przecieku, ale spowodowało to ubytek u podstawy czaszki zwany przepukliną mózgową, która według raportu spowodowała, że ​​wyściółka jej mózgu wystawała do nosa, gdzie groziło jej pęknięcie .

Kobieta, której nie zidentyfikowano, odzyskała zdrowie. Jeśli jednak taki stan nie byłby leczony, lekarze twierdzą, że mogłaby rozwinąć się potencjalnie śmiertelna infekcja bakteryjna.

DIAGNOSTYKA TRUMPA W KORONAWIRUSIE WYKRYWA ŁAŃCUCH TESTOWY: JAK DZIAŁA ŚLEDZENIE KONTAKTOWE

Lekarze w raporcie podkreślili, że osoby po operacji zatok lub czaszki powinny poprosić o doustne badanie COVID-19, jeśli są w stanie.

„Podkreśla konieczność odpowiedniego przeszkolenia osób wykonujących test oraz potrzebę zachowania czujności po jego wykonaniu” – powiedział AFP Dennis Kraus, specjalista od uszu, nosa i gardła w szpitalu Lenox Hill Hospital w Nowym Jorku.

READ  Dziś w historii: proces impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa rozpoczął się w 2020 r. | Style życia

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.