Connect with us

Zabawa

Harvey Weinstein został oskarżony o sześć nowych napaści na tle seksualnym

Published

on

Harvey Weinstein to amerykański producent filmowy, który stał się przestępcą seksualnym. W 2017 roku ponad 70 kobiet oskarżyło Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne. Wśród nich były takie gwiazdy jak: Angelina Jolie, Jennifer Aniston czy Gwyneth Paltrow. Z zarzutów reżyser został wyrzucony z Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, która przyznaje Oscary.

Sprawa słynnego producenta zapoczątkowała ruch #metoo, który powstał w celu podniesienia świadomości problemu molestowania seksualnego w miejscu pracy. Dzięki prowadzonej od 2017 roku kampanii wiele ofiar zabierało głos i szukało sprawiedliwości.

Dalsze zarzuty przeciwko Weinsteinowi

Harvey Weinstein został skazany za dwa napaści na tle seksualnym w 2006 i 2013 roku w lutym tego roku. Pierwszą ofiarą słynnego producenta filmowego była jego asystentka Miami Haleyi, natomiast drugą ofiarą była aspirująca aktorka Jessica Mann.

W ten piątek biuro prokuratora w Los Angeles ogłosiło, że Harvey Weinstein został oskarżony o sześć innych napaści seksualnych, których miał dość w okresie od września 2004 do września 2005 roku. Sprawa o przestępstwo seksualne wniesiona wcześniej przeciwko Weinsteinowi została zmodyfikowana i dodano sześć kolejnych zarzutów o molestowanie seksualne.

Jestem wdzięczna pierwszym kobietom, które zgłosiły te zbrodnie i których odwaga dała innym siłę do zabrania głosu. Gotowość tych ostatnich ofiar do złożenia zeznań przeciwko potężnemu człowiekowi daje nam dodatkowe dowody, których potrzebujemy, aby zbudować przekonującą sprawę karną, powiedział prokurator okręgowy Jackie Lacey w oświadczeniu.

Biuro prokuratora w Los Angeles wzywa do aresztowania Weinsteina. Według władz przesłuchanie w sprawie ekstradycji zaplanowano na 11 grudnia w Buffalo, donosi Hollywood Reporter.

READ  Paul Dano dołącza do Michelle Williams i Setha Rogen w dramacie Stevena Spielberga
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.