Connect with us

Zabawa

Porozumienie między Microsoft a Activision wywołuje rozmowy o fuzjach i przejęciach wśród konkurentów

Published

on

Globalne akcje gier odbiły po przełomowej transakcji przejęcia Microsoft Corp o wartości 69 miliardów dolarów dla Activision Blizzard Inc., ruch, który może pomóc ożywić sektor technologiczny po nastrojowym początku 2022 roku.

Rywale z USA, Electronic Arts Inc., Roblox Corp., francuski Ubisoft Entertainment SA i polski CD Projekt SA, odnotowały gwałtowny wzrost – niektóre z nich są wymieniane jako potencjalne cele przejęć. Niedawna wyprzedaż ich akcji i rosnące zainteresowanie grami i Metaverse ze strony wielkich korporacji, takich jak Meta Platforms Inc., wzbudziły oczekiwania na więcej transakcji w tej dziedzinie.

Bloomberg

„Jeżeli Microsoft będzie w stanie przeforsować je bez problemów antymonopolowych, to reszta jest w grze” – powiedział Neil Campling, analityk techniczny w Mirabaud Securities. „Electronic Arts byłaby wtedy najbardziej oczywistym celem na wynos.” Ubisoft jest postrzegany jako kolejny potencjalny cel, ale według Camplinga może zostać zraniony przez strukturę holdingu rodzinnego.

Umowa z Microsoft Activision jest również następstwem oferty Take-Two Interactive Software Inc. na producenta gier mobilnych Zynga Inc. w zeszłym tygodniu. „Obie ostatnie duże transakcje pokazują, że liderzy rynku są niedoceniani” – powiedział w e-mailu Piotr Poniatowski, analityk MBanku. „Umowa z Microsoftem pokazuje też, że model subskrypcji to przyszłość gier, która powinna wspierać firmy z dużymi katalogami gier”.

Akcje Microsoftu spadły we wtorek o 1% w Nowym Jorku. „Przejęcie Activision pomoże przyspieszyć szersze działania Microsoftu w zakresie gier i ostatecznie wkroczy do Metaverse, gdzie naszym zdaniem gry są pierwszym elementem zarabiającym w Metaverse” — powiedział Dan Ives, analityk Wedbush Securities.

Odkryj historie, które Cię interesują

Bądź na bieżąco z ważnymi nowościami technologicznymi i startupowymi. Zapisz się na nasz codzienny biuletyn, aby otrzymywać najnowsze i najlepsze wiadomości technologiczne prosto do Twojej skrzynki odbiorczej.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *