Zabawa

Lewandowski z Bayernu, Reus z Dortmundu w wielkich zwycięstwach w Bundeslidze

BERLIN (dpa) – Robert Lewandowski z Bayernu Monachium i Marco Reus z Borussii Dortmund poprowadzili w niedzielę swoje zespoły do ​​ważnych zwycięstw w Bundeslidze.

Bystry Lewandowski strzelił dwa gole w wygranym 4:1 meczu Bayernu z Greuther Fürth, podczas gdy Reus strzelił dwa gole i wyrównał jeszcze trzy w wygranym 6:0 meczu Dortmundu z Borussią Mönchengladbach.

Lewandowski zwiększył swoją ligową przewagę do 28 goli w 23 meczach i pomógł Bayernowi utrzymać się sześć punktów nad drugim w tabeli Dortmundem.

Jeśli kibice Bayernu oczekiwali reakcji po dwóch meczach bez zwycięstwa – Bayern przegrał 4-2 z nowo awansowanym Bochum przed remisem 1-1 z Salzburgiem w Lidze Mistrzów – musieli poczekać do drugiej połowy.

Kapitan Fürth, Branimir Hrgota, po odbitym rzucie wolnym dał prowadzenie zaciętemu outsiderowi w 42. minucie.

Rozgniewany porażką Lewandowski został ostrzeżony za reakcję na Hrgotę po tym, jak polska gwiazda sfaulowała napastnika, aby powstrzymać kontratak.

W przerwie słychać było nawet gwizdki niezadowolonych kibiców Bayernu.

Lewandowski wyrównał w minucie drugiej połowy, a Bayern sforsował samobójczego gola Sebastiana Griesbecka w 61. pozycji. Griesbeck strzelił także samobójczego gola w ostatnim spotkaniu między zespołami, które Bayern wygrał 3:1.

Max Christiansen trafił w słupek i Fürth zaatakował wyrównanie, ale Lewandowski przypieczętował zwycięstwo Bayernu strzałem głową w lewy słupek (82′). Zmiennik do przerwy Eric Maxim Choupo-Moting zdobył czwartego gola w doliczonym czasie gry.

DORTMUND SKONFIGURUJ WYŚWIETLACZ

Dortmund był pod presją, aby zachować świeżość w pamięci po słabej porażce z Rangers w Lidze Europejskiej i przegranej 5:2 u siebie z Bayerem Leverkusen.

Kliniczny wniosek udowodnił różnicę, gdy Reus poprowadził swój zespół do porażki.

Kapitan Dortmundu otworzył wynik na 26., zagrał świetną piłką z Donyellem Malenem i awansował na 2:0 w 32., następnie ustawił Mariusa Wolfa na 70. z trzecim golem i Youssoufą Moukoko na czwartego na 74. miejscu. Reus ukoronował znakomity występ swoim drugim golem w 81. rundzie. Emre Can zakończył porażkę z karą w doliczonym czasie gry.

Jedynym zmartwieniem były kontuzje Dortmundu.

Gio Reyna odszedł 30 minut po swoim pierwszym starcie od 27 sierpnia. Amerykański pomocnik opuścił boisko we łzach po tym, jak prawdopodobnie doznał powtórnej kontuzji prawego ścięgna podkolanowego, którego doznał w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Stanach Zjednoczonych 2 września.

Dan-Axel Zagadou odpadł w 42. rundzie po tym, jak przywarł do tylnej części prawej nogi i nastąpiło krótkie opóźnienie, zanim gra mogła zostać wznowiona z Jude Bellinghamem na boisku.

Reus również wymagał leczenia po tym, jak podczas obrony, poczuł siłę ramienia swojego bramkarza Gregora Kobela z boku głowy.

Hertha w tarapatach

Lipsk odzyskał czwarte miejsce i ostatnie miejsce w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów, pokonując 6:1 Herthę Berlin, która uderzyła w koronawirusa, która wciąż ma kłopoty z degradacją.

Hertha grała dobrze w pierwszej godzinie, mimo braku ośmiu graczy zarażonych COVID-19 i zasłużenie wyrównała w 48. minucie dzięki Stevanowi Jovetićowi po tym, jak Benjamin Henrichs wyprowadził gości w 20. minucie.

Jednak zwolnienie Marca Olivera Kempfa na 62. okrążeniu rozwiało nadzieje Herthy. Obrońcy pokazano czerwoną kartkę za potknięcie Krzysztofa Nkunku, który trafił na cel. Nkunku strzelił z rzutu karnego i dodał kolejnego gola trzy minuty później, zanim Dani Olmo strzelił czwartego w Lipsku w 74. miejscu.

Amerykański pomocnik Tyler Adams został zaprezentowany w 80. miejscu swojego pierwszego występu w Bundeslidze od 23 stycznia po tym, jak wyleczył kontuzję prawego uda. Dwie minuty później ustawił Amadou Haidarę, zanim Yussuf Poulsen strzelił gola w końcówce.