Connect with us

Świat

Mistrz biegaczy wśród 21 zabitych w mroźnym ultra maratonie w Chinach

Published

on

Wśród nich zidentyfikowano kilku chińskich mistrzów biegania 21 zabitych w północno-zachodnich Chinach kiedy uderzyła ich mroźna pogoda podczas ultra-maratonu w sobotę.

Huang Guanjun, który wygrał maraton mężczyzn dla niedosłyszących biegaczy podczas Ogólnopolskich Igrzysk Paraolimpijskich w 2019 roku, był jednym z zabitych, podobnie jak mistrz ultramaratonu Liang Jing, według państwowych mediów.

Jak podała agencja informacyjna Xinhua, zaledwie kilka godzin po wyścigu wysokogórskim w sobotę po południu, biegaczy uderzył grad, marznący deszcz i wichury w Yellow River Stone Forest w pobliżu miasta Baiyin.

Teraz urzędnicy są oburzeni brakiem planowania awaryjnego.

„Dlaczego rząd nie przeczytał prognozy pogody ani nie dokonał oceny ryzyka?” Jeden z komentatorów napisał w chińskich mediach społecznościowych. „To katastrofa spowodowana przez człowieka. Gdzie były plany awaryjne, nawet jeśli pogoda jest niespodziewana? “

W dniach poprzedzających wyścig, lokalny oddział Krajowego Centrum Informacji Wczesnego Ostrzegania ostrzegał przed gradem i silnym wiatrem.

Ratownicy pracują w miejscu, w którym ekstremalnie mroźna pogoda zabiła uczestników wyścigu.
Ratownicy używali dronów termowizyjnych, detektorów radarowych i urządzeń do wyburzania, aby szukać ocalałych.
O REUTERS

Jednak kobieta, która pracowała dla organizatora wyścigu, Gansu Shengjing Sports Culture Development Co., powiedziała, że ​​nie ma dowodów na ekstremalne warunki pogodowe w dniu wyścigu, według Beijing News, gazety rządowej w Pekinie.

Niektórzy zawodnicy powiedzieli również, że byli nawet zaskoczeni gwałtownym spadkiem temperatury w hrabstwie Jingtai, który w sobotę zanotował najniższy poziom 43 stopni Fahrenheita bez odczuwalnego wiatru.

„Dzień przed wyścigiem było bardzo gorąco i chociaż prognoza pogody wskazywała, że ​​w sobotę w Baiyin będzie wiatr i umiarkowany deszcz, wszyscy wierzyli, że będzie łagodny. W północno-zachodnich Chinach jest sucho ”- powiedział Reuterowi Mao Shuzhi.

Powiedziała, że ​​podróżowała około 14 mil, kiedy pogoda się pogorszyła.

Mężczyzna jest leczony w szpitalu w dystrykcie Jingtai po wyjątkowo zimnej pogodzie.
Uczestnik wyścigu jest leczony w szpitalu w Jingtai.
O REUTERS

„Deszcz stawał się coraz cięższy” – powiedział Mao.

Jednak opierając się na wcześniejszych doświadczeniach z hipotermią, zdecydowała się odwrócić.

„Na początku trochę żałowałam i pomyślałam, że to może być tylko tymczasowy prysznic, ale kiedy później zobaczyłam silne wiatry i deszcze przez okno mojego pokoju hotelowego, byłam tak szczęśliwa, że ​​podjęłam decyzję” – powiedziała.

READ  Sojusznik Nawalnego zatrzymany w Moskwie za ekstremizm

Niektórzy biegacze cierpieli na hipotermię i zgubili się w silnym wietrze i ulewnym deszczu, według postów w mediach społecznościowych.

Ratownicy wkraczają na miejsce wypadku w poszukiwaniu ocalałych.
Ratownicy szukali biegaczy, którzy zgubili się na silnym wietrze i ulewnym deszczu.
AP

Około 1200 ratowników – wspieranych przez drony termowizyjne, wykrywacze radarów i urządzenia do wyburzeń – zostało wysłanych na ratunek konkurentom, podały państwowe media.

Materiał filmowy pokazał ratowników w zimowych kurtkach w ciemną noc, promując wyścig z latarkami na stromych wzgórzach i wąskich ścieżkach.

Do niedzieli potwierdzono, że 151 biegaczy jest bezpiecznych.

Rząd obiecał przeprowadzić pełne dochodzenie w sprawie okoliczności, które doprowadziły do ​​21 zgonów.

Z przewodami pocztowymi

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *