Connect with us

Świat

Walgreens nie przestrzega amerykańskich wytycznych dotyczących luk w szczepionkach firmy Pfizer

Published

on

System Walgreens obecnie pozwala ludziom na zmianę terminu wizyty w celu podania drugiej dawki, ale tylko na dzień przed wizytą.

„Nie podoba mi się to” – powiedziała pani DeTurris Poust. „Daje mi to dodatkowy tydzień, kiedy nie jestem chroniony. Oznacza to, że przez kolejny tydzień będę się martwić, czy uda mi się to od kogoś złapać, czy komuś dać”.

Niektórzy eksperci ds. Zdrowia publicznego powiedzieli, że nie martwili się, że Walgreens zaplanował dawki w odstępie czterech tygodni.

„To różnica tygodnia. Każdy będzie musiał umieścić to w swoim kontekście i czynnikach ryzyka, ale myślę, że jest to bardzo rozsądne podejście ”- powiedział Walgreens. Katherine Poehling, pediatra z Wake Forest School of Medicine, zasiadająca w panelu doradczym CDC, zaleciła podawanie Pfizerowi dawek w odstępie około trzech tygodni.

Ale inni eksperci powiedzieli, że są zaniepokojeni.

„Zadaniem prywatnej korporacji nastawionej na zysk nie jest podejmowanie decyzji dotyczących zdrowia publicznego, które powinny być regulowane wytycznymi agencji zdrowia publicznego” – powiedział Lawrence Gostin, profesor globalnego prawa zdrowotnego na Uniwersytecie Georgetown.

Dima Qato, farmaceuta i profesor nadzwyczajny w Szkole Farmacji Uniwersytetu Południowej Kalifornii, powiedziała, że ​​jest zaniepokojona tym, jak opinia publiczna odbiera niespójne komunikaty o przerywanych dawkach tej samej szczepionki.

„Kiedy staramy się budować zaufanie w tej pandemii, myślę, że może nas to odepchnąć” – powiedział dr. Qato.

Walgreens nie jest jedyną firmą zajmującą się szczepionkami, która oddaje drugie strzały nieco później niż jest to zalecane. Inne osoby w całym kraju robią to od miesięcy, szczególnie we wczesnych dniach wprowadzenia szczepionek, kiedy dostawy szczepionek były ograniczone, a witryny miały niewielką jasność co do tego, jakie szczepionki i ile dawek otrzymają w następnych tygodniach, powiedział Tinglong Dai, który studiuje operacje zdrowotne na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa.

READ  Po spotkaniu z Xi Biden mówi, że nie musi być nowa zimna wojna | Wiadomości od Xi Jinpinga
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.