Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polski Hurkacz przebija się na Miami Open | Potężny 790 KFGO

Published

on

(Reuters) – Polak Hubert Hurkacz po raz pierwszy w niedzielnej karierze znalazł się w pierwszej dwudziestce po zdobyciu pierwszego tytułu Masters 1000 na Miami Open. Jego zwycięstwo dostarczyło dodatkowej „motywacji” do odniesienia sukcesu.

24-latek pokonał Jannika Sinnera 7: 6 (4) i 6: 4 w finale mężczyzn, kiedy to kilka podwójnych błędów w meczu kosztowało jego 19-letniego włoskiego przeciwnika.

„Oczywiście starałem się być tak solidny, jak to tylko możliwe, ponieważ on potrafi uderzać piłki tak mocno… jeśli mu na to pozwolisz, po prostu obejdzie się dookoła” – powiedział dziennikarzom po meczu.

„Więc po prostu starałem się utrzymać swoje tempo i walczyć o każdą piłkę.”

Hurkacz wyprzedził silnych zawodników, takich jak piąty Grek Stefanos Tsitsipas i ósmy Rosjanin Andrey Rublev w ćwierćfinale i półfinale w drodze do największego zwycięstwa w karierze, triumfu, którym z pewnością by się cieszył.

„Miałem dużo wiary w siebie… Jeśli wygrasz taki turniej, zyskasz dodatkową motywację i pewność siebie” – powiedział Hurkacz, który obecnie zajmuje 16 miejsce na świecie.

„Możesz to zrobić, jakbyś przeszedł przez naprawdę ciężkie chwile”.

Hurkacz dobrze radził sobie w sporadycznych gorących i łagodnych warunkach w Miami, spędzając prawie połowę zeszłego roku na Florydzie. W styczniu wygrał także Delray Beach Open.

„Byłem solidny przez cały turniej i byłem w stanie przejść przez każdą rundę. Byłem jeszcze bardziej podekscytowany następną rundą. Myślę, że to dla mnie wyjątkowe” – powiedział.

„Mój tenis jest coraz lepszy”.

(Zgłaszanie przez Amy Tennery; Edytowanie przez Himani Sarkar)

READ  Polskie miasto rekrutuje nowych trąbek
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.