Connect with us

Sport

Nick Pope: bramkarz Burnley i Anglii będzie musiał przejść operację kolana przed Euro 2020, mówi Sean Dyche | Wiadomości piłkarskie

Published

on

Miejsce Nicka Pope’a w reprezentacji Anglii na Euro 2020 może budzić wątpliwości po tym, jak Sean Dyche potwierdził, że bramkarz Burnley przejdzie operację kolana w przyszłym tygodniu.

Dyche ogłosił, że Pope w przyszłym tygodniu wykona „drobną operację kolana”. Pierwszy mecz Anglii w tym turnieju rozegrany zostanie 13 czerwca przeciwko Chorwacji.

Pope zagrał we wszystkich trzech eliminacjach do Mistrzostw Świata w Anglii w marcu, kiedy podopieczni Garetha Southgate pokonali San Marino, Albanię i Polskę.

Miał zagrać w ostatnim meczu sezonu Burnley przeciwko Sheffield United na Bramall Lane, ale wiadomość o planowanej operacji została potwierdzona przez Dyche przed meczem, a Will Norris zajął jego miejsce w pierwszym składzie.

„Niestety Nick będzie potrzebował w tym tygodniu drobnej operacji kolana” – potwierdził menedżer Burnley Sean Dyche BT Sport.

„To nie jest idealne rozwiązanie dla niego ani dla nas i prawdopodobnie dla drużyny angielskiej. Poczekamy i zobaczymy. Nie jest to zbyt poważne, nie sądzimy, ale jeszcze nie zostało to zrobione”.

– Próbował znaleźć odpowiednią grę do przetestowania, ale nie do końca przeszedł trening, więc on i my musieliśmy to ocenić.

„To głównie zależy od niego i on wie, co robić. W tym tygodniu zrobi to (operację) i miejmy nadzieję, że ustabilizuje się i szybko wyzdrowieje”.

Po porażce Burnleya 1: 0 z Sheffield United, Dyche powiedział, że Pope powinien przejść przez ten proces we wtorek i tylko wtedy prognoza będzie jaśniejsza.

– On tego potrzebuje; to jest mała sytuacja chrząstki – wyjaśnił Dyche. „Poczuł kliknięcie w kolanie.

„To dość łatwa decyzja, ale trudna, ponieważ nie wiemy, jak długo to potrwa [his recovery]. „

Zapytany, czy Papież prawdopodobnie kwalifikowałby się do euro, Dyche odpowiedział: „Nie wiem, musimy zobaczyć”.

READ  Kylian Mbappé, „zagraniczny” książę mundialu, „chce pobić wszystkie rekordy”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *