Connect with us

Nauka

Strategia: Amazon posiada laboratorium innowacji logistycznych – cyfrowych, trendów, nauki i badań

Published

on

Internetowy gigant Amazon uruchomił laboratorium innowacji do zastosowań logistycznych w Vercelli w północnych Włoszech. Jak ogłosił dostawca handlu elektronicznego w komunikacie prasowym z 20 maja, laboratorium koncentruje się głównie na technologiach, które zmniejszają fizyczne obciążenie pracowników centrów logistycznych.

Nowe technologie wspomagające obejmują:

  • Systemy klasyfikacji artykułów: W pełni zautomatyzowany system sortowania pojedynczych artykułów rozluźnia mięśnie, ponieważ pracownicy nie muszą już szukać artykułów w pudełkach.
  • Półki paletowe: Duże, całkowicie oddzielne ramię robota eliminuje potrzebę stosowania wózków widłowych do podnoszenia palet i automatycznego przenoszenia pojemników z jednego miejsca do drugiego.
  • Urządzenie: Maszyna, która podnosi pojemniki i automatycznie umieszcza je na przenośnikach taśmowych.
  • Samochody i pojazdy sterowane automatycznie: Roboty wspomagające – podobnie jak roboty transportowe – poruszają się automatycznie i przesuwają przedmioty w kierunku ludzi. Muszą ograniczyć niepotrzebne kroki, a pracownicy nie muszą pchać i ciągnąć wózków i kontenerów. Według Amazon roboty te mają czujniki i poruszają się po zaprogramowanych trasach, aby uniknąć kolizji z ludźmi lub maszynami.
  • RobotRamiona robotów, które zwalniają pracowników z powtarzalnych zadań, takich jak podnoszenie, układanie w stosy i obracanie, dzięki czemu mogą skupić się na bardziej zróżnicowanych zadaniach, których roboty nie mogą.

Według Amazon, programy antywirusowe są już używane we Włoszech, a także zostaną wdrożone w Polsce i Wielkiej Brytanii; Wciągniki będą używane w przyszłości w Polsce i Wielkiej Brytanii; Podstawowe systemy klasyfikacji produktów i roboty paletowe są stosowane we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Polsce i Wielkiej Brytanii; Roboty klasyfikacyjne są używane we Włoszech, Hiszpanii i Niemczech. Roboty sortujące zostaną wprowadzone w Polsce, Francji i Wielkiej Brytanii jeszcze w tym roku.

jeden

Szkolenie z nowych aplikacji

Ponieważ nowe technologie są również wprowadzane w innych krajach i lokalizacjach, Amazon twierdzi, że zapewni szkolenie wszystkim pracownikom, jeśli te innowacje zostaną wdrożone.

„Ściśle współpracujemy z naukowcami i specjalistami ds. BHP, codziennie przeprowadzamy tysiące inspekcji bezpieczeństwa w naszych budynkach i wprowadzamy setki zmian w oparciu o opinie pracowników. Wraz z wprowadzaniem nowych technologii i szkoleniem personelu, ciągłe informacje zwrotne pomagają nam ulepszać i ulepszać. Przejmij wiodącą rolę w opracowywaniu odpowiedniej technologii dla swojej dziedziny ”- mówi Stefano La Rovere, szef działu zaawansowanych technologii w Amazon Europe, który kieruje naukowcami i inżynierami laboratorium.

READ  Polska wśród 45 państw wzywających do uwolnienia Navalnego na pokładzie ONZ - The First News
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *