Connect with us

Zabawa

Nie żyje Dorota Kawcka, aktorka zmarła po długiej chorobie. Miała 69 lat

Published

on

zDorota Kawęcka nie żyje Portal wsyncu.pl poinformował o śmierci aktorki w piątek 2 października.

Dorota Kawęcka nie żyje, znamy przyczynę śmierci

2 października portal wsyncu.pl podał smutną informację o śmierci aktorki Doroty Kawęckiej. 69-latek zmarł po wielu latach walki z chorobą. Redakcja Gossip składa kondolencje rodzinie i przyjaciołom aktorki.

Dorota Kawęcka – kim była aktorka?

Dorota Kawęcka wygrała dzięki roli Lidii Jasińskiej w seria “Dom”. Postać matki Mietka Pocięgły przejęła Joanna Szczepkowska. Fani mogli ich też zobaczyć w takich produkcjach jak „Rzeka kłamstwa”, „raport 07” czy serial „M jak miłość”.

Portal wsyncu.pl poinformował o śmierci aktorki Doroty Kawęckiej (+69). Najbardziej znana była z roli Lidki Jasińskiej, matki Mietka Pocięgły, w serialu „Dom”, którą przejęła po Joannie Szczepkowskiej (67 l.). Zagrała także w takich produkcjach jak „Rzeka kłamstwa”, „raport 07” czy „M jak miłość”.

Choć Dorota Kawęcka ukończyła warszawską PWST w 1974 roku, nie występowała często w teatrze. Głównie w swojej karierze skupiała się na dubbingu. Początkowo pożyczyła swój głos. Możemy ich usłyszeć w kultowych produkcjach takich jak „Mała Syrenka”, „Calineczka”, „Flintstonowie”, „Scooby and Scrappy Doo”. Od 1993 roku skupiła się na dubbingu i dzieliła się swoimi doświadczeniami z niedoświadczonymi aktorami. Ostatni projekt ukończyła w 2017 roku. Były to „Bajki polskie”.

READ  Katarzyna Nosowska w pierwszej tak mocnej spowiedzi. Powiedziała, że ​​jest zależna od swojego partnera do picia
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *