Nauka

Runda europejska: Bayern Monachium pięć punktów przewagi, Robert Lewandowski drugi na liście najlepszych strzelców wszechczasów | Wiadomości piłkarskie

Bayern Monachium wygrał w sobotę 3: 1 z Werderem Brema, a Robert Lewandowski awansował na drugie miejsce na liście najlepszych strzelców wszechczasów Bundesligi.

Lewandowski, 32-letni zawodnik świata FIFA 2020, dwukrotnie trafił na początku drugiej połowy, zanim osiągnął 3: 0 i dołączył do Klausa Fischera w 268 golach w Bundeslidze, ustępując tylko liście najlepszych strzelców. Gerd Mueller i jego zaskakujący rekord 365 bramek.

Bawarczycy, którzy gościli Lazio w rewanżu 16. kolejki Ligi Mistrzów w środę, gospodarze nigdy nie przeszkadzali, a Leon Goretzka prowadził drużynę przez 22 minuty.

W 35. minucie Thomas Mueller dał Serge Gnabry’emu swoją 13. asystę w tym sezonie.

Lewandowski był zdecydowany dołączyć do nich na protokole po przerwie. Ale w 54 i 58. minucie trafił w słupek i dwukrotnie bramkarz Werderu Jiri Pavlenka zaprzeczył temu wspaniałymi interwencjami.

Ale szczęśliwa przerwa po dośrodkowaniu Kingsleya Comana w 67. minucie pozwoliła polskiemu napastnikowi trafić z bliska i zwiększyć swój wynik do 32 bramek w tym sezonie, co jest krokiem bliższym rekordowi Gerda Muellera, który strzelił 40 ligowych goli w jednym sezonie poprzedniego roku. Kampania 1971/72.

Lewandowski po raz trzeci trafił w słupek w 78. minucie, a Niclas Fuellkrug strzelił późnego gola dla gospodarzy, zdobywając 58 punktów Bayernu. Drugie miejsce zajął RB Lipsk na 53. miejscu w akcji przeciwko Eintracht Frankfurt w niedzielę.

O tym, Borussia Dortmund strzelił dwa gole w drugiej połowie w wygranym 2: 0 meczu z gośćmi Hertha Berlin aby odnieść trzecie zwycięstwo w Bundeslidze w ostatnich czterech meczach i wrócić na piąte miejsce.

Julian Brandt spróbował szczęścia na 25 jardach w 54. minucie, a bramkarz Herthy Rune Jarstein źle ocenił piłkę, która przeszła przez jego ręce i wpadła do bramki.

16-letni Youssoufa Moukoko w dogrywce strzelił z ostrego kąta, zdobywając trzeciego gola w tym sezonie.

READ  Rosyjskie korwety dostrzegły cień ćwiczenia BALTOPS

VfL Wolfsburg awansował na trzecie miejsce z 48 punktami po rozbiórce klubu piwnicznego 5-0 Schalke 04. Union Berlin Kapitan Christopher Trimmel strzelił gola, aby zakończyć zmianę w zwycięstwie 2: 1 Kolonia, Podczas Moguncja zapukać Freiburg 1-0.

Double Benzema wygrywa realne zwycięstwo Real

Wizerunek:
Karim Benzema strzelił dwa gole, aby podtrzymać nadzieje Realu Madryt na tytuł mistrza

Karim Benzema strzelił ostatniego gola w drugiej połowie, zdobywając gola jako jeden do dwóch w drugiej połowie Real Madryt awansował na drugie miejsce w La Liga, wygrywając u siebie 2: 1 po walce Elche, ciąć Atletico Madridprowadzenie zespołu na czele po remisie 0: 0 na 10 graczy Getafe.

Obecni mistrzowie La Liga próbowali narzucić swój autorytet wcześnie, a Raphael Varane strzelił podanie Casemiro nad poprzeczką w stosunkowo spokojnym otwarciu na Estadio Alfredo Di Stefano.

Z drugiej strony, skrzydłowy Elche, Tete Morente, słabo dośrodkował z prawego skrzydła w połowie pierwszej połowy.

Johan Mojica zmusił Real do odejścia w 26. minucie, a wkrótce potem Isco zobaczył, że jego strzał z dystansu obronił w środku bramki bramkarz Elche Edgara Badia, który gospodarz próbował otworzyć wynik.

Guido Carrillo dośrodkował z Mojicy na bok, podczas gdy goście z trudem starali się wbić nos przed siebie, ale Real przed przerwą skorzystał z kilku okazji – w tym dwóch z Benzemy.

Elche świętuje debiut Dani Calvo przeciwko Realowi Madryt
Wizerunek:

Gospodarze najszybciej wyszli z bloków w drugiej połowie, a Benzema otworzył świetną okazję, zanim strzał Isco został zablokowany.

Thibaut Courtois wykonał drugą dobrą obronę popołudnia, aby nie dopuścić do presji ze strony Carrillo i Elche, co opłaciło się, gdy objęli prowadzenie w 61. minucie, kiedy Dani Calvo skierował piłkę przez poprzeczkę po rzucie rożnym.

READ  Windy CTE do polskiego oświetlenia publicznego

Ale gospodarze zareagowali, gdy Benzema wyrównał z pustym nagłówkiem w 73. minucie.

Następnie Francuz zdobył późne zwycięstwo w chwili śmierci, dopasowując asystę Rodrygo w dolnym rogu, zdobywając piątego gola w ostatnich czterech i dwudziestym sezonie we wszystkich rozgrywkach zespołu Zinedine Zidane.

Tymczasem Atlético wywarł presję na Getafe na początku gry, zmuszając do czterech szybkich rzutów rożnych i obrony Davida Sorii, aby zaprzeczyć Yannickowi Carrasco.

Allan Nyom opuścił gospodarzy z mniejszym graczem w 70. minucie, kiedy otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę za lekkomyślne uderzenie w nogę Lodiego.

Atlético wystrzeliło do przodu z dodatkową przestrzenią, a Luis Suarez trafił w słupek siedem minut przed końcem, ale podopiecznym Diego Simeone nie udało się znaleźć zwycięzcy.

Wynik oznacza, że ​​Real zmniejszył przewagę nad Atlético do sześciu punktów, a przed końcem pozostało 11 meczów. Barcelona jest o jeden punkt za Realem na trzecim miejscu przed powitaniem Huesca w poniedziałek.

Ligue 1: Marsylia ma dwa zwycięstwa w swoim odzyskaniu

Florian Thauvin strzelił bramkę w sobotnim zwycięstwie Marsylii nad Brestem
Wizerunek:

Florian Thauvin i Michael Shipance spóźnili się, aby wygrać Olympique Marsylia a nowy trener Jorge Sampaoli swoje drugie z rzędu zwycięstwo w Ligue 1 wygrywając Stadion w Brześciu 3: 1 u siebie w Ligue 1 w sobotę.

Thauvin strzelił na dwie minuty przed końcem, a Oxford dołożył jeszcze jednego w dogrywce, po tym, jak bramkarz Arkadiusza Milika dla OM został unieważniony przez Liliana Brassiera, zabierając drużynę Provence na piąte miejsce z 45 punktami z 29 meczów.

Trzy dni po dodaniu swojego pierwszego zwycięstwa od dwóch miesięcy w zmienionym harmonogramie meczu ze Stade Rennais, OM znalazł się na właściwym torze dzięki trzeciemu golowi Milika w sześciu meczach.

Polski napastnik uderzył w tył siatki w pierwszej połowie niskim dośrodkowaniem z wewnątrz pola, po uderzeniu w przestrzeń przez Dimitriego Payeta.

READ  Evolution Of Stars: polscy artyści będą towarzyszyć publiczności na tajemniczej scenie podczas STARMUS VI w Armenii

Marsylia dominowała, ale brakowało jej klarowności i została ukarana w 71. minucie, gdy Brassier wbiegł do domu po dośrodkowaniu Romaina Faivre’a. To była dopiero druga próba gry gości.

Thauvin jednak odzyskał prowadzenie Marsylii potężnym strzałem lewą nogą, po dwóch minutach zbiórki piękną woleją po dwóch minutach zbiórki po akcji przez Scotcocka.