Connect with us

Nauka

IU żałuje, że odszedł Patrick O’Meara, emerytowany wiceprezes IU: News in IU: Indiana University

Published

on

BLOOMINGTON, Indiana – Społeczność Indiana University opłakuje śmierć wiceprezydenta emerytowanego i emerytowanego profesora Patricka O’Meara, który zmarł dziś rano w Bloomington w wieku 83 lat.

O’Meara, który uzyskał doktorat z nauk politycznych na UI w 1970 roku, przez wiele dziesięcioleci był głównym współpracownikiem w budowaniu i rozwijaniu międzynarodowe zaangażowanie i obecność przez to, co stało się rekordem programy studiów za granicą które stały się tak wyraźną częścią edukacji IU. Dzięki umowom, które wspierał i ustalał z uniwersytetami na całym świecie, gwarantował również relacje instytucjonalne, które wspierały działalność pokoleń naukowców i badaczy.

Zapamiętany przez kolegów i przyjaciół ze swojej mądrości, dowcipu, dobrego poczucia humoru i umiejętności angażowania kogokolwiek w rozmowę, O’Meara służył UI jako członek wydziału w Wydział Nauk Politycznych na Wydziale Sztuki i Nauki oraz Paul H. O’Neill School of Public and Environmental Affairs, dziekan ds. programów międzynarodowych, dyrektor Program studiów afrykańskich, Pierwszy wiceprezes IU do spraw międzynarodowych i prezes Centrum Edukacji Międzynarodowej.

„Przez wiele dziesięcioleci Patrick O’Meara był prawdziwym ambasadorem Indiana University na świecie, reprezentując uniwersytet z niezwykłą gracją, inteligencją, profesjonalizmem, kolegialnością i wyróżnieniem oraz pomagając podnieść globalną reputację IU na niezwykłe nowe wyżyny”, prezes interfejs użytkownika, Michael A. Said McRobbie. „Pełniąc różne role akademickie i administracyjne, znacznie rozszerzył zakres i dogłębność działań międzynarodowych na IU w uznaniu rosnącego znaczenia międzynarodowego i globalnego wymiaru szkolnictwa wyższego dla naszych studentów, naszych wykładowców i społeczności, którym służymy.

„W tym samym czasie nadal promował swoją reputację czołowego uczonego w dziedzinie rozwoju międzynarodowego, polityki porównawczej i polityki afrykańskiej. W rzeczywistości Patrick uczył i był mentorem setek studentów, z których wielu jest teraz członkami wykładowcy i administratorzy najlepszych uczelni w kraju i na świecie.

„W 2007 roku, kiedy zostałem prezydentem, Patrick był osobą fizyczną wybraną na pierwszego wiceprezesa ds. Międzynarodowych na IU, biorąc pod uwagę jego wielkie oddanie partnerstwu międzynarodowemu i szkolnictwu wyższemu. W tej roli przewodniczył renesansowi zaangażowania międzynarodowy interfejs użytkownika.

READ  Business Buzz: Lou's Everything Store & Salvage ma trochę ... wszystko

„Wśród wielu innych swoich osiągnięć w tej roli, prowadził wysiłek ustanowienia jeden z pierwszych w kraju międzynarodowe plany strategiczne na dowolnej uczelni. Ten plan odegrał zasadniczą rolę w zróżnicowaniu naszych kampusów; poszerzyć możliwości nauczania i badań dla naszych wykładowców i pracowników; oraz zapewnienie, że wszyscy nasi studenci mają dostęp do międzynarodowej edukacji, w tym do nauki za granicą, która przygotowuje ich do udanego życia i kariery na dzisiejszym silnie połączonym globalnym rynku.

„Chociaż oficjalnie przeszedł na emeryturę w 2011 r., Nadal służył uniwersytetowi jako specjalny doradca w moim biurze i innych na całym uniwersytecie, którzy ogromnie skorzystali z jego niezwykłej mądrości, przywództwa i wskazówek. Patrick otrzymał również kilka nagród IU, w tym Prezydenta Medalu Doskonałości, który miałem przyjemność wręczyć mu w 2011 roku. Ta seria wykładów jest – i będzie – odpowiednim sposobem na uhonorowanie wszystkiego, co Patrick podarował IU, jego studentom, kolegom i przyjaciół na przestrzeni lat.

„Patrick, jeden z najmilszych, najmądrzejszych i najbardziej autentycznych uczonych, jakich kiedykolwiek stworzył nasz uniwersytet, będzie bardzo tęsknił. W imieniu nas wszystkich z IU chciałbym przesłać najgłębsze kondolencje jego rodzinie, przyjaciołom, byłym kolegom i innych, których życia dotknął i wzbogacił. “

O’Meara przybył z RPA do UI w latach sześćdziesiątych XX wieku jako doktorant i uzyskał tytuł magistra i doktora nauk politycznych ze specjalizacją w polityce afrykańskiej.

W 1970 r. Rozpoczął karierę pedagogiczną na IU jako wizytujący adiunkt w Katedrze Politologii. W 1972 roku objął stanowisko kierownika nowo powstałej Szkoły Spraw Publicznych i Środowiskowych.

W 1972 roku został dyrektorem African Studies Programme, na którym służył przez ponad dwie dekady. W 1977 roku IU Press opublikowało pierwsze wydanie swojej klasycznej książki „Africa”. Książka, wydana w czwartym wydaniu, jest od ponad 40 lat jedną z najpopularniejszych książek wprowadzających do kursów afrykańskich w Ameryce Północnej.

READ  143 przypadki koronawirusa, jedna śmierć, wybuch więzienia jest teraz powiązany ze ślubem w Maine

W 2011 roku, roku akademickiej emerytury O’Meary, IU założył Międzynarodowy wykład Patricka O’Meary dla upamiętnienia ich zasług dla IU i spuścizny wzbogacenia międzynarodowego zaangażowania IU, sprowadzenia międzynarodowych myślicieli i czołowych naukowców na kampus.

Oprócz stanowisk wydziałowych O’Meara był prezesem Międzynarodowego Centrum Rozwoju IU oraz członkiem rady doradczej IU. Centrum Badań nad Globalnymi Zmianami na Hamilton Lugar School of Global and International Studies.

Zeszłego lata McRobbie i Pierwsza Dama UI Laurie Burns McRobbie wypuścili wirtualną książkę upamiętniającą publikację nowej książki UI Press autorstwa O’Meary i Leah K. Peck, którzy pracowali z O ‘Mearą podczas zdobywania doktoratu. „Windows on Worlds: International Collections at Indiana University”, wyprodukowany we współpracy z Interfejs użytkownika dwustulecia, podkreśla bogate połączenia międzynarodowe IU i długotrwałe powiązania globalne.

O’Meara otrzymał kilka nagród i wyróżnień, w tym Cruz de São Jorge przyznany w Hiszpanii; Medal Uniwersytetu Warszawskiego; Amicus Poloniae Ambasady RP; doktorat honoris causa Narodowego Instytutu Administracji Rozwoju Tajlandii; oraz Złoty Krzyż Zasługi Republiki Węgierskiej.

Na UI O’Meara został uhonorowany medalionem Thomas Hart Benton Mural, nagrodą Johna W. Ryana, nagrodą Distinguished Service Award, President’s Medal for Excellence oraz Dwusetlecia Medalu. W 2014 roku uchwała Senatu wydana w imieniu stanu Indiana formalnie uznała życie i osiągnięcia O’Meary w Indiana State House.

Ci, którzy chcą uczcić i uhonorować życie i dziedzictwo O’Meary, są do tego zachęcani dać prezent za pośrednictwem Fundacji IU w celu wsparcia stypendium Patricka O’Meara.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *