Lewandowski odpowiada celowi, jakim jest potęga Bayernu po Bremie

Bayern Monachium świętował w sobotę zwycięstwo 3: 1 z Werderem Brema, kiedy Robert Lewandowski osiągnął kolejny kamień milowy w Bundeslidze i trzykrotnie uderzył w piłkę w dynamicznym pokazie.

Bayern zdominował swój finał, zanim w środę w rewanżu Ligi Mistrzów z Lazio wywalczył prowadzenie 4: 1.

Gole Leona Goretzki i Serge’a Gnabry’ego dały Bayernowi prowadzenie 2: 0 w Bremie, zanim Lewandowski strzelił swojego 32. ligowego gola w tym sezonie.

– Walczy o swoje bramki w każdym meczu – powiedział pomocnik Bayernu, Thomas Müller, naprzeciwko Lewandowskiego.

– Byliśmy świeżsi i bardziej aktywni. Mieliśmy kontrolę nad grą. Powinniśmy byli strzelić więcej bramek – dodał Müller, który strzelił pierwsze dwa gole.

Lewandowski trafił w słupek i trafił w poprzeczkę, ale po godzinie strzelił 268 bramek Bundesligi byłego napastnika Schalke Klausa Fischera.

Tylko legenda Bayernu Gerd Müller strzelił więcej w najwyższej lidze niemieckiej z 365 w 427 meczach ligowych.

Doskonała interwencja bramkarza Bremy, Jiri Pavlenka, również uniemożliwiła Lewandowskiemu uderzenie mocnej główki późno.

Zwycięstwo zwiększa przewagę Bayernu na szczycie tabeli do pięciu punktów.

Drugie miejsce RB Lipsk będzie musiało w niedzielę wygrać u siebie z Eintrachtem Frankfurt, aby nadążyć za Bayernem.

Mueller był znakomity w Bremie, kiedy Goretzka swoim zręcznym strzałem głową strzelił pierwszego gola z rzutu rożnego na 22. meczu.

Müller zręcznie spowolnił piłkę i przetoczył się pod bramkę Gnabry’ego, zdobywając gola w 35. minucie.

W przerwie było 2: 0, a Lewandowski dwukrotnie trafił w słupek w krótkich odstępach czasu na początku drugiej połowy.

Polska gwiazda w końcu znalazła się na liście najlepszych strzelców, kiedy trafił do domu z bliskiej odległości, zanim Niclas Fuellkrug zdobył pocieszenie Bremy po kontrataku.

– Moukoko wyniki –

Później 16-letni napastnik Borussii Dortmund, Youssoufa Moukoko, strzelił swojego pierwszego gola w Signal Iduna Park i zapewnił sobie zwycięstwo 2: 0 nad Herthą Berlin.

READ  Indie z powodzeniem startują w młodzieżowych mistrzostwach świata w boksie | Wiadomości bokserskie

Dortmund objął prowadzenie, gdy w 54. minucie strzał z dystansu Juliana Brandta uciekł bramkarzowi Herthy Rune Jarsteinowi.

Dziesięć minut przed końcem pomocnik Herthy Vladimir Darida otrzymał czerwoną kartkę w pojedynku z kapitanem Dortmundu Marco Reusem.

Moukoko, który zadebiutował w Bundeslidze w listopadzie ubiegłego roku, zakończył fatalną noc dla bramkarza Herthy, strzelając między nogi Jarsteina w 90. minucie.

Zwycięstwo przyniosło Dortmundowi piąte miejsce, jeden punkt do miejsc w Lidze Mistrzów, a tylko różnica bramek trzyma Hertha z dala od miejsc spadkowych.

Trzeci w tabeli Wolfsburg wbił kolejny gwóźdź do trumny Schalke, który przegrał na wyjeździe 5: 0.

Były obrońca Arsenalu Schalke, Shkodran Mustafi, trafił do własnej bramki w pierwszej połowie.

Wrota otworzyły się po przerwie, kiedy Wout Weghorst, Ridle Baku, Josip Brekalo i Maximilian Philip strzelili gola dla Wolfsburga.

Pozostało dziewięć meczów, więc Schalke ma tylko jedną matematyczną szansę na uniknięcie degradacji po raz pierwszy od 30 lat.

Mając tylko jedną ligę wygraną w całym sezonie, dzieli ich 11 punktów od ostatnich trzech z okropną różnicą bramek -50.

Moguncja odniosła wielkie zwycięstwo w walce o utrzymanie, kiedy szwedzki napastnik Robin Quaison strzelił gola w wygranym 1: 0 meczu z Freiburgiem sześć minut przed końcem.

Chwilę po zapierającej dech w piersiach paradzie bramkarza Freiburga Floriana Müllera, wypożyczonego z Moguncji, Quaison strzelił zwycięskiego gola z bliskiej odległości.

Unia zdobyła dwa punkty z europejskich miejsc po tym, jak kapitan Christopher Trimmel strzelił zwycięskiego gola w wygranym 2: 1 u siebie meczu z Kolonią.