Connect with us

Nauka

Chiny wzywają firmy technologiczne do zintensyfikowania zarządzania eksportem danych o znaczeniu krytycznym, Telecom News, ET Telecom

Published

on

PEKIN: Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) poinformowało w piątek, że duże firmy technologiczne powinny zintensyfikować zarządzanie eksportem „krytycznych danych”, a także ocenę ryzyka w zakresie bezpieczeństwa danych.

Internet Society of China, organizacja pozarządowa, spotkała się z przedstawicielami Alibaba i powiązanej z nią fintech Ant Group, Tencent, ByteDance, Meituan, Baidu i innych, aby zająć się wdrażaniem chińskiej ustawy o bezpieczeństwie danych na mocy upoważnienia MIIT, ministerstwa powiedział w oświadczeniu.

Chiny aktualizują swoją politykę bezpieczeństwa danych i prywatności użytkowników.

We wrześniu wdroży ustawę o bezpieczeństwie danych, która wymaga od firm przetwarzających „dane krytyczne” przeprowadzania oceny ryzyka i składania raportów władzom. Wzywa również organizacje przetwarzające dane mające wpływ na bezpieczeństwo narodowe Chin, aby poddawały się corocznym przeglądom.

MIIT zwrócił się w szczególności do firm technologicznych o zrozumienie „znaczenia ochrony bezpieczeństwa narodowego”, a także „poważnego przestrzegania ich obowiązków w zakresie ochrony danych”.

W tym miesiącu Administracja Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała przegląd cyberbezpieczeństwa giganta Didi Global, wzywając go do zaprzestania dodawania nowych użytkowników i usunięcia go przez sklepy z aplikacjami.

Wszechobecna aplikacja do przesyłania wiadomości firmy Tencent, WeChat, tymczasowo zawiesiła rejestrację nowych użytkowników w Chinach kontynentalnych w ramach aktualizacji technicznej „w celu dostosowania do odpowiednich przepisów i regulacji”. Tencent powiedział, że usługi rejestru zostaną przywrócone po zakończeniu aktualizacji na początku sierpnia.

READ  Europejski fundusz wartości dodanej M7 dodaje polskie aktywa logistyczne | Aktualności
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *