Connect with us

Gospodarka

Retirement Plus – nowe taryfy. Oto, czym będzie trzynasta i czternasta emerytura [26.11.2020 r.]

Published

on

W 2020 roku trzynastka wyniosła 1200 zł brutto, czyli około 971 zł „do ręki”. W najbliższych latach będzie waloryzowany. Rząd gwarantuje, że trzynasta emerytura na pewno zostanie wypłacona w 2021 roku. A co z tak zwaną „czternastką”? Popatrz!

Wiemy, o ile wzrosną emerytury w marcu. Niektórzy nazywają to nawet super waloryzacją. Najnowsze informacje na temat emerytur można znaleźć w następującym materiale.

Trzynasta emerytura – co wiemy?

Minister Rodziny i Polityki Społecznej przypomina, że ​​13. emerytura została już wprowadzona w tym roku w formie ustawy. – Będzie kontynuowany w 2021 r., Bo jest uwzględnione w budżecie – wyjaśnił.

Ministerstwo Rodziny zastrzegło, że jeśli indeks indeksacji wyniesie 104,16%, emerytury i renty wzrosną zgodnie ze wskaźnikiem. Waloryzacja wpłynie również na wysokość emerytury „13”, ponieważ odpowiada ona emerytury minimalnej, czyli 1250 zł brutto.

Z indeksacją 103,84 proc. (w tym wpłata „13”) całkowity koszt to 9,6 mld zł. Jeśli wzrost będzie wyższy, na emeryturę i rentę potrzebne będą 54 mln zł, a na wyższą „13” 42 mln zł.

Więcej informacji o emeryturach znajdziesz na naszej stronie internetowej: Emerytury >> TUTAJ <

Czternasta emerytura – ile to będzie?

Istnieje już faktura na wiek emerytalny 14 lat. Został zatwierdzony przez rząd i będzie pracował w Sejmie do końca roku – zapowiedziała Marlena Maląg.

Wiceminister Stanisław Szwed zdradził to w rozmowie z Super Expressem Czternasta emerytura to 1300 zł brutto.

Nie każdy otrzymuje taką samą kwotę jak na 13. emeryturę. Pełna „czternaście” powinna trafić do ludziz których świadczenie nie przekracza 2900 zł przed dokonaniem jakichkolwiek potrąceń, potrąceń i obniżek (tj. brutto). W przypadku „czternastu” mówi się, że na świadczenia wyższe niż 2900 zł Obowiązuje zasada „PLN za PLN”Przykładowo, jeśli ktoś ma emeryturę w wysokości 3100 zł, otrzyma 200 zł „czternaście” mniej.

READ  Chińczycy nie podrobią polskiej wódki. Umowa między UE a Chinami chroni produkty z oznaczeniem geograficznym

Wideo

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *