Connect with us

Gospodarka

Doosan Heavy I & C powraca do firmy Schwarz po gruntownej restrukturyzacji w pierwszym kwartale

Published

on

[Photo by Han Joo-hyung]

Południowokoreańska firma Doosan Heavy Industries & Construction Co. jest gotowa na mocne odbicie w tym roku, ponieważ jej wyniki finansowe w pierwszym kwartale po raz pierwszy od siedmiu kwartałów są dodatnie, po agresywnych wysiłkach restrukturyzacyjnych mających na celu zmniejszenie zadłużenia i znalezienie nowych motorów wzrostu. Ożywienie na globalnym rynku infrastruktury.

We wtorek firma Doosan Heavy I&C ogłosiła we wtorek, że skonsolidowany dochód operacyjny za okres od stycznia do marca osiągnął 372,1 mld wonów (334,05 mln USD) rok temu.

Firma odnotowała również zysk netto w wysokości 248,05 mld wonów w pierwszym kwartale po siedmiu kwartałach strat. Przychody spadły o 0,67 procent w porównaniu z poprzednim kwartałem, ale wzrosły o 4,37 procent do 4 bilionów wonów w porównaniu z rokiem poprzednim.

Akcje Doosan Heavy I&C wzrosły o 1,43 procent do 14150 wygranych o godzinie 9:55 w Seulu w środę.

Ożywienie w pierwszym kwartale po dwóch latach warunków powodujących utratę pieniędzy było w dużej mierze napędzane przez dobre wyniki spółek zależnych budowlanych Doosan Infracore i Doosan Bobcat, napędzane boomem na globalnym rynku infrastruktury z szybszym niż oczekiwano ożywieniem gospodarczym i poprawa kondycji finansowej.

Firma Doosan Heavy I&C odnotowała również zysk operacyjny w wysokości 58,5 miliarda wonów w ujęciu odrębnym, a wynik finansowy powrócił po raz pierwszy od 12 kwartałów do 97 miliardów wonów.

Producent wyposażenia elektrowni zaczął promować wysiłki na rzecz samoratowania po tym, jak obiecał zebrać 3 biliony wonów ze sprzedaży aktywów za 3,6 biliona wonów w postaci pomocy finansowej od banków stanowych w kwietniu ubiegłego roku. Następnie firma sprzedała Club Mow Country Club w czerwcu za 180 miliardów wonów i sprzedała nowe udziały obecnym akcjonariuszom, aby pod koniec 2020 roku wesprzeć wpłacony kapitał o 1,3 biliona wonów.

READ  Rosja rozszerza więzi obronne z Białorusią w obliczu napięć z NATO
Powiększ zdjęcie

Rodzina właścicieli pomogła również w normalizacji bazy kapitałowej na ostoję znajdującą się w tarapatach. Prezes Grupy Doosan, Park Jeong-won i członkowie jego rodziny przekazali w listopadzie swoje 23-procentowe udziały w Doosan Fuel Cell o wartości 600 miliardów wonów jako akcje bonusowe firmie Doosan Heavy I & C.

Ponadto w lutym tego roku firma sprzedała pakiet większościowy, wynoszący 36,07 proc. W firmie Doosan Infracore, firmie Hyundai Heavy Industries Co. za 850 miliardów wonów.

Firma Doosan Heavy I&C zebrała prawie 3 biliony kapitału w wyniku zbycia. Dochody zostały wykorzystane na spłatę długów, które pochłonęły strefę zysku.

Firma przyspiesza teraz przejście z firmy zajmującej się energią cieplną i jądrową do firmy zajmującej się energią odnawialną, zgodnie z polityką rządu koreańskiego polegającą na wycofywaniu paliw kopalnych i energii jądrowej. W 2020 roku firma otrzymała kontrakty na energię odnawialną o wartości 360 miliardów wonów w Gimpo w prowincji Gyeonggi, 220 miliardów w Polsce, 400 miliardów w Nepalu i 120 miliardów w Changwon w południowej prowincji Gyeongsang.

Dzięki silnemu powrotowi do flagowego zakładu produkcyjnego Doosan Heavy I & C, holding Doosan Corp. Grupa Doosan odnotowała dochód operacyjny w wysokości 398 miliardów wonów przy sprzedaży na poziomie 4,52 biliona wonów za kwartał zakończony w marcu. Wynik operacyjny wzrósł ponad pięciokrotnie, a sprzedaż wzrosła o 5,1 proc. Zysk netto osiągnął 402,3 miliarda wonów po stracie 379,9 miliarda wonów rok temu.

Autorzy: Han Woo-ram i Lee Ha-yeon

[ⓒ Pulse by Maeil Business News Korea & mk.co.kr, All rights reserved]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.