Connect with us

Gospodarka

Rentowności brytyjskich obligacji rosną, gdy inwestorzy przygotowują się na wzrost stóp procentowych; Wzrost w Chinach spowalnia – tak jak to się stało | Firmy

Published

on

Czas podsumować

Oczekiwania na podwyżkę stóp w Wielkiej Brytanii poszybowały w górę po tym, jak prezes Banku Anglii ponownie ostrzegł przed presją inflacyjną.

Rynki wyceniają teraz podwyżkę stóp procentowych z 0,1% do 0,25% już w listopadzie. Byłaby to pierwsza podwyżka kosztów finansowania zewnętrznego od czasu pandemii, ze stopą bankową na poziomie 1% do lata 2022 r.

Rentowność lub oprocentowanie dwuletnich obligacji brytyjskich skoczyła do najwyższego poziomu od maja 2019 r., co jest kolejnym sygnałem, że inwestorzy szybko zastanawiają się nad perspektywą podwyżki stóp w 2021 r.

Ten ruch nastąpił po tym, jak Andrew Bailey powiedział grupie bankierów centralnych G30, że Bank Anglii musi działać, jeśli widzi ryzyko średnioterminowej inflacji i oczekiwań inflacyjnych.

Rynki wyceniają teraz listopadowy wzrost o około 85%.

Rightmove poinformowało, że wywoławcze ceny nieruchomości odbiły się w tym miesiącu, ponieważ kupujący i sprzedający próbują powstrzymać ruchy, zanim stopy procentowe wzrosną.

Gospodarka Chin utknęła w martwym punkcie, ponieważ przerwy w dostawie prądu, problemy z łańcuchem dostaw i spowolnienie w sektorze nieruchomości wpływają na wzrost.

PKB Chin wzrósł zaledwie o 4,9% rok do roku w ostatnim kwartale i tylko 0,2% w ujęciu kwartalnym.

Fu Linghui, Prelegent Krajowy Urząd Statystyczny, powiedział na konferencji prasowej:


„Po wejściu w trzeci kwartał, krajowe i międzynarodowe zagrożenia i wyzwania wzrosły, ponieważ pandemia nadal się rozprzestrzenia, a globalne ożywienie gospodarcze spowalnia”.

Raport wzrostu wykazał, że:

  • Wzrost produkcji przemysłowej spowolnił we wrześniu do 3,1%.
  • Wzrost inwestycji w środki trwałe nie był zgodny z prognozami i wzrósł o 7,3% rok do roku w pierwszych dziewięciu miesiącach.
  • Sprzedaż detaliczna wzrosła we wrześniu o 4,4%; Mediana prognoz wyniosła 3,5%
  • Stopa bezrobocia spadła do 4,9% na koniec września

Rozczarowały również amerykańskie fabryki: produkcja przemysłowa spadła we wrześniu o 1,3%, ponieważ niedobory chipów i huragany wpłynęły na produkcję.

Te niedobory półprzewodników i problemy z transportem dotykają również holenderskiego giganta elektroniki Philips, który powiedział, że „Chips and Ships” zaszkodził wzrostowi w ostatnim kwartale.

Rynki akcji dotknęły obawy o chińską gospodarkę, problemy z łańcuchem dostaw i rosnącą inflację. Wall Street spadła po stratach w Europie i Azji.

Ropa Brent osiągnęła nowy, najwyższy od trzech lat poziom 86 USD za baryłkę, podczas gdy ceny hurtowe gazu w Wielkiej Brytanii wzrosły po zniknięciu nadziei na gwałtowny wzrost dostaw gazu z Rosji.

W innych wiadomościach …

Kluby nocne cierpią z powodu rosnącego niedoboru bramkarzy, ponieważ niedawne braki kadrowe zaszkodziły ożywieniu gospodarczemu Wielkiej Brytanii.

Brak bezpieczeństwa pojawia się w czasie, gdy firmy hotelarskie zostają dotknięte mieszanką rosnących kosztów i próbują odzyskać siły po miesiącach zamknięć w czasie pandemii.

Brytyjskie Stowarzyszenie Producentów pokonało zarzuty ministrów, że firmy zbyt długo polegały na taniej zagranicznej sile roboczej i wezwały je do współpracy z biznesem, zamiast postrzegania ich jako „wewnętrznego wroga”.

Ford ogłosił, że zainwestuje 230 milionów funtów w fabrykę przekładni w Merseyside, aby zmodernizować ją do produkcji części do pojazdów elektrycznych, ważnej części przemysłu motoryzacyjnego w północnej Anglii.

Justin Benson, Partner i specjalista branżowy automotive w doradztwie zarządczym, Vendigital, mówi, że jest to „duży kamień milowy”, ale wskazuje, że Wielka Brytania potrzebuje więcej „gigafabryk” do produkcji baterii elektrycznych:


„Po ogłoszeniu inwestycji w Gigafactory Nissana na początku tego roku, decyzja Forda stanowi ważny kamień milowy na drodze brytyjskiego sektora motoryzacyjnego w kierunku przyszłości o zerowej emisji. Jest to również pieczęć aprobaty zagranicznych inwestorów, sygnalizująca ich zaufanie do pozycji Wielkiej Brytanii w globalnym przemyśle EV.

„Inni producenci samochodów. B. JLR ma również dobrze nagłośnione plany przejścia na czyste powietrze i zerową emisję w ciągu najbliższych pięciu lat poprzez przejście na pojazdy elektryczne. W związku z tym w najbliższej przyszłości prawdopodobnie zobaczymy, jak więcej producentów samochodów pójdzie w ślady Forda.

„Chociaż tego rodzaju ogłoszenia dobrze wróżą przejściu zerowego netto w Wielkiej Brytanii, ważne jest, aby pamiętać, że istotne będą również znaczące inwestycje w gigafabryki. To będzie kolejne duże wyzwanie dla rządu i będzie kluczem do porównania pola gry z innymi dużymi ośrodkami produkcyjnymi pojazdów elektrycznych.”

Facebook tworzy 10 000 miejsc pracy w UE, aby budować wirtualny świat dla swoich użytkowników.

Firma nazwała Metaverse kolejną fazą dużego wzrostu dla dużych firm technologicznych i niedawno uruchomiła program inwestycyjny o wartości 50 milionów dolarów.

Mateusz Formowanie, założyciel i dyrektor zarządzający Grupa chat, rezygnuje ze swoich „złotych” udziałów w spółce, by odzyskać zaufanie do miasta po gwałtownym spadku akcji w ostatnich tygodniach.

Dobranoc. GW

READ  Nie da się tego uniknąć, rząd zamknie kopalnie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *