Relacja z meczu Albania – Polska – 12.10.2021

Polska pokonała Albanię 1:0 i odzyskała drugie miejsce w grupie I po tym, jak eliminacje do Mistrzostw Świata zostały tymczasowo przerwane we wtorek w drugiej połowie, kiedy na boisko spadły butelki.

Grupa I gra została zawieszona wkrótce po napastniku Polski Karol Świderski zdobyty w polu karnym po poddaniu przez pomocnika Mateusz Klich w 77. minucie.

– Eliminacje do Mistrzostw Świata 2022: tak to działa na całym świecie

Albanii brakowało kilku kluczowych graczy, z napastnikami Sokół Cikalleshi Byli ostatnimi, którzy wycofali się z drużyny z COVID-19, ale nadal zdominowali pierwszą połowę.

Eliminacje do Mistrzostw Świata UEFA w ESPN +: mecze strumieniowe, powtórki (tylko USA)
Streamuj codziennie ESPN FC w ESPN + (tylko USA)

Po zaciętej walce i kilku straconych okazjach po obu stronach, Polska zwyciężyła w drugiej tercji i zdobyła bramkę Świderskiego, którego bramka spowodowała kłopoty i zawieszenie.

Polska ma 17 punktów z ośmiu meczów, trzy punkty straty do prowadzącej Anglii i dwa punkty przewagi nad Albanią na dwa mecze przed końcem. Zwycięzcy grup zakwalifikują się do finałów 2022 w Katarze, a wicemistrzowie awansują do play-offów.

Rozmowa w pełnym wymiarze godzin ze Świderskim została przerwana, gdy menedżer polskiego zespołu Jakub Kwiatkowski zachęcił go do odejścia, gdy rzucono w niego butelkami.

– Po bramce wleciały pełne butelki, więc było trochę niebezpiecznie, ale wróciliśmy i zakończyliśmy mecz – powiedział napastnik Bayernu Monachium i kapitan reprezentacji Polski. Robert Lewandowski powiedział dziennikarzom.