Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Regiony belgijskie zamykają biuro w Warszawie. Przyczyna „autorytarnych wybryków” i wiadomości o dyskryminacji ze świata

Published

on

Biura reprezentują belgijskie regiony Brukseli i Walonii, w tym w dziedzinie kultury, nauki, sportu, turystyki i nauki. W piątek nazywa się ReutersWładze województwa podjęły decyzję o zamknięciu swoich biur w Warszawie.

Regiony belgijskie zamykają biuro w Warszawie

„Autorytarne wybryki od kilku lat rz ± ty podważać praworządność ”- czytamy w deklaracji podpisanej przez ministra –prezydent Region Waloński Elio Di Rupo i Pierre-Yves Jeholet, szef rządu Federacji Walonia-Bruksela.

Politycy nadal pisali o „atakach na niezawisłe sądownictwo”, które zagrażają „demokracji i integracji europejskiej”. „Nie możemy tego zaakceptować” – głosi oświadczenie cytowane przez Reuters. W oświadczeniu agencja pisze, że polskie władze są również oskarżone o dyskryminowanie społeczności LGBT. To także zagrożenie dla niezależności mediów.

Obejrzyj wideo
Pojednanie płci w Polsce. Bodnar: Politycy czują się winni

Agencja przypomina, że ​​Polska i Węgry grożą zawetowaniem budżetu UE. Władze tych krajów sprzeciwiają się wprowadzeniu zasady, że wypłata środków unijnych będzie powiązana z rządami prawa.

READ  Prokuratura w rękach PiS: Nieoficjalne porozumienia po nocnym spotkaniu Kaczyński - Ziobro
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *