Connect with us

Świat

Donald Trump Jr. „Pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem”

Published

on

Donald Trump Jr. uzyskał w tym tygodniu pozytywny wynik testu na koronawirusa, powiedział rzecznik syna prezydenta USA Donalda Trumpa.

Rzecznik syna prezydenta USA powiedział w piątek wieczorem, że infekcja SARS-CoV-2 została potwierdzona u syna prezydenta USA w tym tygodniu. Donald Trump Jr. zachoruje bezobjawowo – podkreślił.

O infekcji Donalda Trumpa Juniora po raz pierwszy poinformował amerykański portal Bloomberg. „Najstarszy syn prezydenta Donalda Trumpa uzyskał w tym tygodniu wynik pozytywny na koronawirusa i znajduje się w odosobnionym miejscu” – powiedział Bloomberg, powołując się na trzy źródła.

Jednocześnie zaznaczył, że syn prezydenta USA aktywnie spotyka się z wieloma osobami. W piątek Andrew Giuliani – syn Rudy’ego Giulianiego, doradcy i pracownika Donalda Trumpa – ogłosił na Twitterze, że został zarażony wirusem koronowym. Na początku tego miesiąca Hannah McInnis, koleżanka wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a, również poinformowała o infekcji.

Donald Trump Jr.Archiwum Reutera

Prezydent USA zarażony koronawirusem

początek października Prezydent USA Donald Trump i jego żona Melania Trump zostali zarażeni wirusem koronowym. Chociaż lekarz Białego Domu powiedział, że oboje czują się dobrze, amerykański przywódca został następnego dnia przewieziony na kilka dni do Walter Reed Army Medical Center pod Waszyngtonem.

Prezydencki lekarz Dr. Sean Conley zgodził się podać Donaldowi Trumpowi eksperymentalną terapię lekową Regeneron, dawkę przeciwciała, lek cynkowy, witaminę D, famotydynę, melatoninę i aspirynę. Biały Dom poinformował później, że prezydent rozpoczął leczenie lekiem remdesivir.

Conley przyznał na jednej z konferencji prasowych, że poziom tlenu we krwi spadł dwukrotnie od czasu wykrycia zakażenia koronawirusem u Donalda Trumpa. – Po tych kroplach prezydent otrzymał tlen i po godzinie stan jego zdrowia poprawił się – relacjonował.

Główne źródło zdjęć: Archiwum Reutera

READ  Niemcy. Horst Mahler, neonazista, zostaje zwolniony. Ma inne zarzuty
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *