Connect with us

Świat

Protesty na Białorusi. Kola Łukaszenka ma studiować w Moskwie

Published

on

Komsomolskaja Prawda ogłosiła w czwartek, że Mikołaj, 16-letni syn prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki, będzie studiował w moskiewskim liceum Uniwersytetu Moskiewskiego (MGU). Dyrekcja szkoły odrzuciła te raporty.

Komsomolskaja Prawda poinformowała, że ​​Mikołaj, którego jego ojciec Alaksandr Łukaszenka nazywa malutkim Kolą, zabrał jego dokumenty z liceum na Białoruskim Uniwersytecie Państwowym (BGU) w Mińsku. Były szef Białoruskiej Akademii Nauk Alaksandr Wajtowicz powiedział gazecie, że syn prezydenta zamierza studiować w Moskwie.

– Po wydarzeniach sierpniowych służby Łukaszenki dokonały oceny sytuacji i doszły do ​​wniosku, że Kola będzie trudna. Przecież liceum (na BGU) skrytykowało te wydarzenia. Prawdopodobnie sądzono, że zły stosunek profesorów do Łukaszenki przejdzie na jego syna. Z tego powodu Kola zabrał dokumenty i będzie studiował w Moskwie – powiedział Wajtowicz.

Według „KP”, syn prezydenta miałby się uczyć pod fikcyjnym nazwiskiem. Gazeta dodaje, że w Mińsku najmłodszy syn prezydenta „raczej nie będzie bezpieczny”.

Liceum MGU stwierdziło jednak, że doniesienia, że ​​Mikołaj Łukaszenko złożył tam dokumenty, są nieprawdziwe.

Prezydent Białorusi z synem MikałajemPAP / EPA

Były białoruski oficer KGB, którego nazwiska nie wymienia „KP”, powiedział, że Mikałaj „pierwotnie przebywał w ambasadzie Białorusi w Moskwie” i będzie uczył się zdalnie pod fikcyjnym nazwiskiem. Rozmówca z „KP” wspomniał o innej uczelni – mówił, że były rozmowy o synu prezydenta, który studiował na Akademii Rolniczej. Kliment Timirjazew w Moskwie, ponieważ jego doskonałe wyniki w biologii pozwoliły mu od razu iść na uniwersytet. Władze akademii zapewniły jednak, że nic nie wiedzą o młodszym Łukaszence, który zdaje tam egzaminy.

Synowie Łukaszenki

Alaksandr Łukaszenka ma trzech synów, z których dwóch jest dorosłych.

Mikałaj pochodzi z innego związku i urodził się, gdy jego ojciec był już u władzy. W młodym wieku towarzyszył ojcu podczas przedstawiania wydarzeń i spotkań z czołowymi postaciami z całego świata.

Pod koniec sierpnia, w obliczu trwających masowych protestów na Białorusi przeciwko reelekcji Łukaszenki, kiedy białoruski prezydent pojawił się w kamizelce kuloodpornej i kałasznikowie w ręku, Mikołaj też miał w ręku broń.

Sierakowski: Łukaszenka lecący kałasznikowem sprawia wrażenie, że władze się boją

Główne źródło zdjęć: PAP / EPA

READ  Izrael twierdzi, że uderzył w cele w Syrii po ataku rakietowym
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *