Connect with us

Gospodarka

Powerhouse podpisuje wyłączną umowę na zrównoważony wodór w Grecji, Polsce i na Węgrzech

Published

on

Wiążąca umowa o wyłączności ma zastosowanie do wykorzystania jej technologii w tych krajach.

Powerhouse Energy Group Plc (symbol LON symbol PHE) ogłosiła podpisanie wiążącej umowy na wyłączność swojej zrównoważonej technologii energii wodorowej w Grecji, Polsce i na Węgrzech.

Spółka wykorzystuje odpady nienadające się do recyklingu do produkcji H2, przeznaczonego przede wszystkim do paliw transportowych.

Jak wcześniej informowaliśmy w Hydrogen Fuel News, Powerhouse wykorzystuje nienadające się do recyklingu odpady z tworzyw sztucznych, które w przeciwnym razie trafiłyby na wysypiska śmieci i zamienia je w zrównoważone paliwo wodorowe. Nowa umowa została zawarta z Hydrogen Utopia International Plc (HUI) i przyznała firmie wyłączną, niezbywalną licencję na zastosowanie technologii w trzech krajach.

Dzięki tej umowie Powerhouse zamierza udzielić licencji deweloperom na dostarczanie systemów, które w przyszłości zapewnią przyjazne dla środowiska produkty energetyczne. Firma ma już swojego pierwszego licencjobiorcę, Peel NRE, część Peel L&P. Firma ta wprowadzi technologię produkcji H2 w lokalizacjach w Wielkiej Brytanii.

Porozumienie w sprawie zrównoważonej technologii wodorowej między Powerhouse a HUI przenosi tę technologię do Europy.

Nowa umowa podkreśla zaangażowanie Powerhouse i HUI w przyspieszenie przejścia na czystsze źródła energii w Europie i na całym świecie. Misja korporacyjna HUI obejmuje utworzenie rurociągu projektowego dla odpadów z tworzyw sztucznych dla technologii energetycznej w Europie dzięki finansowaniu publicznemu i partnerstwom, a także przez władze regionalne i sektor prywatny oraz z władzami regionalnymi. Obejmuje to w szczególności niektóre regiony docelowe w celu ułatwienia korzystania z technologii.

READ  bne IntelliNews - ING: Dwucyfrowe tempo wzrostu polskiego handlu zagranicznego

„Cieszymy się, że sformalizowaliśmy umowy na wyłączność HUI dla DMG® z Powerhouse dla Polski, Grecji i Węgier. HUI wykorzysta swoje lokalne sieci i relacje w licencjonowanych krajach w celu uzyskania zatwierdzeń projektów, finansowania i technicznego know-how w celu ułatwienia korzystania z technologii DMG®. To przybliża nas do naszej misji przyspieszenia rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym i zeroemisyjnej gospodarki netto w Europie” – dodała Aleksandra Binkowska, dyrektor generalna HUI, w komunikacie prasowym zapowiadającym porozumienie w sprawie zrównoważonego wodoru.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *