Connect with us

Gospodarka

Binance dołącza do nowego centrum kryptograficznego Dubai World Trade Center

Published

on

Największa na świecie platforma handlowa dla kryptowalut, Binance, jest jedną z pierwszych giełd kryptograficznych, która dołączyła do nowego centrum kryptowalut założonego przez Dubai World Trade Center Authority (DWTCA).

Binance oficjalnie ogłosiło, że następnego dnia podpisało list intencyjny z DWTCA po tym, jak w poniedziałek oficjalnie ogłosiło wprowadzenie kompleksowej strefy dla kryptowalut w Dubaju.

W ramach członkostwa w inicjatywie DWTCA, Binance pomoże agencji nakreślić jej wizję „przyspieszenia budowy nowego przemysłowego centrum dla globalnych aktywów wirtualnych”, podała firma w komunikacie.

Binance pomoże również wzmocnić zaangażowanie Dubaju w budowanie nowego międzynarodowego ekosystemu zasobów cyfrowych, aby umożliwić długoterminowy wzrost gospodarczy dzięki innowacjom cyfrowym, powiedziała firma, dodając:

Binance wierzy, że nowy program Dubaju pomoże globalnej gospodarce rozwijać się. Celem jest pomoc giełdom kryptograficznym, firmom oferującym usługi blockchain i technologii rozproszonej księgi rachunkowej, a także szeroką gamę cyfrowych walut i aktywów z licencjonowaniem w Dubaju.”

Changpeng Zhao, dyrektor generalny Binance, wzbudził ostatnio rosnące zainteresowanie zmianami regulacyjnymi dotyczącymi kryptowalut w Dubaju. Był jedną z pierwszych osób w społeczności kryptograficznej, która korzystała z raport o nowej inicjatywie kryptograficznej DWTCA w poniedziałek. Zhao też podobno kupił jego pierwszy dom w Dubaju w październiku.

Współpraca Binance z DWTCA może mieć znaczenie dla giełdy kryptograficznej, ponieważ firma miała trudności z budowaniem relacji z kilkoma globalnymi organami nadzoru finansowego, którzy kontrolowali giełdę na początku tego roku.

Związane z: Binance planuje zostać zarejestrowaną brytyjską firmą pomimo komplikacji regulacyjnych

Jak wcześniej informowaliśmy, Binance musiało zamknąć niektóre ze swoich usług, ponieważ kilkanaście globalnych regulatorów finansowych wydało ostrzeżenia dotyczące giełdy kryptowalut. Kraje, które brały udział w działaniach Binance to Niemcy, Włochy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada, Japonia, Polska i inne.

READ  Yellen spotyka się z polskim premierem na początku podróży na spotkanie finansowe G7