Connect with us

technologia

Portugalski Millennium bcp planuje inicjatywę cyfrową w celu zwiększenia rentowności

Published

on

Ludzie spacerują w pobliżu oddziału Banku Millennium BCP w centrum Lizbony, Portugalia, 11 maja 2016 r. REUTERS / Rafael Marchante

Lizbona, 26 lipca (Reuters) – Największy portugalski bank notowany na giełdzie Millennium bcp (BCP.LS) planuje obniżyć koszty operacyjne i promować bankowość cyfrową w ciągu najbliższych czterech lat w celu osiągnięcia zwrotu z kapitału (ROE). do 10 proc. w 2024 r., poinformował w poniedziałek bank.

Bank zaktualizował cele strategiczne i odnotował 84% spadek zysku netto za I półrocze 2021 r., dotknięty ogromnymi rezerwami i odpisami na kredyty walutowe w polskiej spółce zależnej i związanymi z pandemią COVID-19.

Firma spodziewa się zmniejszenia wskaźnika kosztów do dochodów z 47% w 2020 r. do około 40% do 2024 r. oraz zaspokojenia w coraz większym stopniu potrzeb około sześciu milionów klientów za pośrednictwem platform cyfrowych – trend, który został przyspieszony przez pandemię.

Dyrektor generalny Miguel Maya powiedział, że bank „zwiększy wykorzystanie technologii w celu poprawy wydajności, co będzie kluczowe w jego planie”.

„Chcemy skutecznie przezwyciężyć skutki pandemii i osiągnąć solidną rentowność, ROE na poziomie 10% w 2024 roku” – powiedział na konferencji prasowej.

W 2020 r. ROE banku wyniosło 3,1%, a w I półroczu 2021 r. tylko 0,4%.

Obecnie 48% klientów Millennium bcp korzysta już z platform mobilnych banku, a celem jest, aby do 2024 r. ponad 65% zrobiło to, powiedziała Maya.

Bank odnotował zysk w wysokości 12,3 mln euro (14,52 mln USD) w pierwszej połowie roku, w porównaniu z 76 mln euro w tym samym okresie ubiegłego roku, podał w komunikacie.

Jak podał bank, korekty wartości kredytów spadły w okresie od kwietnia do czerwca w porównaniu do roku poprzedniego o 34% do około 157 mln euro, podczas gdy pozostałe korekty wartości i rezerwy wzrosły o 167% do 304,9 mln euro. Kontynuuj czytanie

READ  Polski Trybunał Konstytucyjny jest nielegalny - twierdzi Europejski Trybunał Sprawiedliwości

Bank, który działa również w Angoli i Mozambiku, zapowiedział, że dąży do osiągnięcia w pełni wdrożonego wskaźnika kapitału podstawowego Tier 1 (CET1) – kluczowego miernika siły finansowej – powyżej 12,5% do 2024 r., w porównaniu do 11,8% w czerwcu.

(1 USD = 0,8469 euro)

Reportaż Sergio Goncalves Montaż Jane Merriman i Marka Pottera

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *