Connect with us

technologia

In-screen Touch ID i Face ID opisane w patencie Apple

Published

on

Wczesne plotki na ten temat iPhone 14 sugerują, że Apple planuje stracić wycięcie z ekranem w przyszłym roku Identyfikacja dotykowa lub Identyfikator twarzy dwa sposoby, aby to osiągnąć. Wydany dzisiaj patent opisuje, w jaki sposób można wbudować w wyświetlacz obie formy uwierzytelniania biometrycznego.

Możliwe byłoby nawet osadzenie przedniego aparatu w ekranie, choć prawdopodobnie będzie to późniejszy rozwój …

Apple wyjaśnia że obecny projekt iPhone’a ma czujnik obrazu obok wyświetlacza, a nie jako jego część – chociaż konstrukcja z wycięciem sprawia, że ​​wygląda trochę tak, jakby był częścią ekranu.

Zazwyczaj czujnik obrazu jest umieszczony pod pokrywą ochronną obok stosu wyświetlaczy. Jako takie, konwencjonalne urządzenie elektroniczne, które zawiera zarówno stos wyświetlacza, jak i czujnik obrazu, zazwyczaj wymaga osłony ochronnej o dużej powierzchni, która wystaje poza obwód stosu wyświetlaczy, aby zarezerwować miejsce na umieszczenie czujnika obrazu. Ta konwencjonalna konstrukcja w niepożądany sposób zwiększa widoczny rozmiar obszaru ramki otaczającej wyświetlacz, jednocześnie w niepożądany sposób zwiększa rozmiar i objętość obudowy urządzenia elektronicznego.

Głównym celem patentu jest osadzenie czujnika obrazu w wyświetlaczu w celu odczytania odcisku palca – czyli Embedded Touch ID.

Dla wygody opisu, wiele poniższych przykładów wykonania dotyczy konstrukcji, w której urządzenie elektroniczne realizuje obrazowanie poprzez wyświetlacz, aby uchwycić jeden lub więcej obrazów odcisku palca użytkownika, który ma określony obszar („obszar obrazowania” nad otworem obrazowania) .dotknięty. wyświetlacza urządzenia elektronicznego.

Apple zauważa jednak, że to samo podejście można zastosować w przypadku innych form identyfikacji biometrycznej, w tym Face ID.

Jak wspomniano powyżej, urządzenie elektroniczne może realizować obrazowanie poprzez wyświetlacz dla dowolnego odpowiedniego obrazowania, akwizycji, agregacji danych lub akwizycji światła, w tym między innymi: […] Rozpoznawanie twarzy.

Posiadanie zarówno Face ID, jak i Touch ID wbudowanego w wyświetlacz byłoby sposobem na zadowolenie wszystkich, a także oznaczałoby, że Face ID może być również wbudowany w wyświetlacze Mac, eliminując potrzebę szerszej ramki lub wycięcia. Bloomberg ostatnio zasugerował, że Face ID pojawi się na komputerach Mac w ciągu kilku lat.

Na dłuższą metę możliwe byłoby również osadzenie przedniego aparatu w wyświetlaczu. Jednakże, wczesne próby tego Znacznie obniżona jakość, w tym zamglenie, słaby kontrast i niedokładny balans bieli. Jednak te problemy nie muszą być przeszkodą dla Face ID, więc jest prawie pewne, że najpierw zobaczymy ten krok.

Oczywiście wciąż jest na początku iPhone’a 14, a przypominamy, że Apple patentuje wszelkiego rodzaju technologie, których nigdy nie wprowadza na rynek.

nad Oczywiście Apple

Zdjęcie: George Prenzas/Unsplash

FTC: Używamy automatycznych linków afiliacyjnych do zarabiania dochodu. Więcej.


Aby uzyskać więcej informacji o Apple, zobacz 9to5Mac na YouTube:

READ  Nauczyciele językowi poruszają się w powiększeniu i wspierają uczniów na odległość
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *