Connect with us

Sport

Judo-Nagase triumfuje z wagą -81 kg i kontynuuje japońską gorączkę złota

Published

on

TOKIO, 27 lipca (Reuters) – Japończyk Takanori Nagase zdobył złoty medal dla mężczyzn w judo na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, pokonując w finale Saeida Mollaei z Mongolii, przedłużając gorączkę złota japońskich judoków.

Zwycięstwo brązowego medalisty Rio, Nagase’a, oznaczało dla gospodarzy Japonii piąty złoty medal w judo, zbliżając się do poprzedniego rekordu olimpijskiego z ośmiu w Atenach w 2004 roku.

W wyczerpującym finale, który trwał ponad 5 i pół minuty, 27-letni Nagase, specjalista w rzucaniu uchimatą w uda, dostarczył rower Ashi Guruma do rzucania Mollaei na maty tatami i jedno Waza-ari. zasłużyć na zwycięstwo w nadgodzinach nagłej śmierci.

Brąz powędrował do Shamila Borchashvili z Austrii i Matthiasa Casse z Belgii.

Kiedy sędzia potwierdził jego zwycięstwo, Nagase wybuchnął płaczem.

„Wtedy mój cel zdobycia złota olimpijskiego został osiągnięty, więc nie mogłem powstrzymać łez” – powiedział dziennikarzom Nagase po ceremonii wręczenia nagród.

Cztery z pięciu meczów Nagase przeszły do ​​dogrywki Golden Score.

„Byłem dobrze przygotowany do trudnych meczów. Biorąc pod uwagę silną konkurencję, każdy mecz wziąłem za finał” – dodał.

W kategorii -63 kg kobiet srebrna medalistka Rio Clarisse Agbegnenou ostatecznie wygrała główną nagrodę, pokonując w finale Tinę Trstenjak.

Dzięki wygranej Francuzka zdołała pomścić swoją porażkę ze słoweńską judoką w finale rozgrywek 2016 w Rio.

Brązowe medale zdobyły Włoszka Maria Centracchio i Catherine Beauchemin-Pinard z Kanady.

W ubiegły wtorek 28-letnia Agbegnenou, pięciokrotna mistrzyni świata, potrzebowała zaledwie 20 sekund, aby wygrać Ippon przez Taniotoshi Valley Drop z Sandrine Billiet z Republiki Zielonego Przylądka w 16. rundzie eliminacyjnej.

Japoński Miku Tashiro został znokautowany przez ippon w 1/8 finału z polską Agatą Ozdoba-Blach. W ćwierćfinale polski judoka został następnie pokonany przez Centracchio.

Reportaż Tetsushi Kajimoto, montaż: Pritha Sarkar i Ken Ferris

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  NA ŻYWO: Szalona gra w Gdańsku. Lechia zwycięża, Stal uderza w rogi
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *