Connect with us

Świat

Mężczyzna z Hongkongu uznany za winnego pierwszego wyroku zgodnie z chińskim prawem bezpieczeństwa narodowego

Published

on

HONG KONG – Pierwsza osoba Oskarżony zgodnie z prawem bezpieczeństwa narodowego Orzeczenie w Pekinie zostało uznane za winne podżegania do secesji i terroryzmu we wtorek, w orzeczeniu, które potwierdza nowe ograniczenia wolności słowa w mieście i może stanowić precedens dla przyszłych procesów.

Tong Ying-kit, 24 lata, nie przyznał się do winy. Pan Tong został sfilmowany podczas jazdy motocyklem, który zderzył się z funkcjonariuszami policji Protesty uliczne 1 lipca rok ubiegły – rocznica przekazania Hongkongu pod panowanie brytyjskie w 1997 r. i dzień po uchwaleniu ustawy o bezpieczeństwie narodowym zostało ujawnionie.

Pan Tong niósł flagę z popularnym hasłem protestacyjnym „Wyzwolić Hongkong, rewolucja naszych czasów”. Po tym incydencie rząd Hongkongu powiedział, że hasło było powiązane z niepodległością Hongkongu lub podważaniem władzy państwowej.

„Pokazywanie słów było w stanie skłonić innych do secesji” – brzmiał werdykt trzyosobowej ławy przysięgłych, dodając, że oskarżony zrozumiał hasło jako secesjonistyczne.

Sędziowie stwierdzili, że działania pana Tonga, w tym starcia z urzędnikami, były „celowym wyzwaniem dla policji, symbolem prawa i porządku w Hongkongu”. Sędziowie powiedzieli, że przeprowadził go w celu zastraszenia opinii publicznej w celu realizacji programu politycznego.

READ  Szczepienie przeciwko koronawirusowi. Niemcy bez entuzjazmu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *