Connect with us

Świat

Negocjacje w sprawie Brexitu. Johnson i von der Leyen: Obecnie nie ma żadnych warunków umownych

Published

on

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson i szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen nie zlikwidowali dystansu dzielącego Londyn od Brukseli. W krótkim oświadczeniu złożonym po ich wywiadzie stwierdzono, że obecnie nie ma żadnych warunków umowy.

Johnson i von der Leyen zadzwonili w poniedziałek po południu – po raz drugi w ciągu 48 godzin – aby spróbować przełamać impas w negocjacjach w sprawie przyszłych relacji po zakończeniu okresu przejściowego Brexitu pod koniec roku. Jak ujawniły źródła Rozmowa została przerwana po około 90 minutach z inicjatywy strony brytyjskiej.

Zgodnie z ustaleniami w sobotę podsumowaliśmy dziś trwające negocjacje. Zgodziliśmy się, że warunki zawarcia umowy nie zostały spełnione ze względu na utrzymujące się znaczące różnice w trzech krytycznych kwestiach: równych szansach, zarządzaniu i rybołówstwie. Poprosiliśmy naszych negocjatorów i ich zespoły o sporządzenie zarysu pozostałych różnic, które zostaną omówione podczas fizycznego spotkania w Brukseli w nadchodzących dniach – zostało napisane w krótkim wspólnym oświadczeniu.

Zwróciła uwagę, że nie ma słów o postępach w negocjacjach i dalszych próbach przezwyciężenia istniejących różnic, które wyrażały się we wszystkich poprzednich deklaracjach. Niemniej jednak, zgodnie z zapowiedziami, Johnson pojedzie w najbliższych dniach do Brukseli, aby osobiście podjąć kolejną próbę osiągnięcia porozumienia.

Nie podano jeszcze, kiedy premier Wielkiej Brytanii pojedzie do Brukseli. Dwudniowy szczyt UE rozpocznie się w czwartek w stolicy Belgii, która została wyznaczona jako ostateczna data zawarcia umowy, jeśli zostanie ratyfikowana przed końcem roku.

BBC podała, że ​​główni negocjatorzy po obu stronach, David Frost i Michel Barnier, spotkają się ponownie we wtorek.

Główne punkty sporne w rozmowach, o których mowa w deklaracji, nie uległy zmianie od ich rozpoczęcia. Są to prawa do połowów na wodach Wielkiej Brytanii, równe warunki gry, i. H. Wspólne – z punktu widzenia UE i UE – przepisy dotyczące takich kwestii, jak prawa pracownicze, ochrona środowiska i prawa konsumentów, a także ewentualne przyszłe spory Porozumienie i jaką rolę odgrywa w tym zakresie Trybunał Sprawiedliwości UE?

READ  Georgia Południowa: Góra lodowa A-68A pękła na pół

Przed wywiadem Johnsona z von der Leyenem rząd Wielkiej Brytanii powiedział, że jest gotowy wycofać kontrowersyjne przepisy z projektów ustaw dotyczących rynku wewnętrznego Wielkiej Brytanii i opodatkowania, jeśli poczyniono postępy w rozmowach z UE na temat przyszłych stosunków, co byłoby dobrym gestem. Will był wyczuwalny. UE uznała te klauzule za istotną przeszkodę w rozmowach.

Brak porozumienia przed 31 grudnia 2020 r., Kiedy kończy się okres przejściowy po Brexicie, oznacza, że ​​handel między Wielką Brytanią a UE będzie od przyszłego roku podlegał ogólnym zasadom Światowej Organizacji Handlu (WTO), tj. H. Obowiązki, kwoty ilościowe i inne przeszkody.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *